Tarkan Güçlü Kahraman filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Tam adı Tarkan: Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Tarkan Güçlü Kahraman filmi nerede çekildi, Tarkan Güçlü Kahraman filmi Alonya Wang Yu kim oyuncu kadrosu karakterleri, Tarkan Güçlü Kahraman filmi hangi kanalda oynuyor, Tarkan Güçlü Kahraman filmi ne zaman çekildi kaç yılında, Tarkan Güçlü Kahraman filmi konusu ne? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Tarkan rolü ile Kartal Tibet, Kurt rolü ile Can Kurt, Wang Yu rolü ile Hakkı Koşar, Alonya rolü ile Hülya Darcan ve Kulke rolü ile Halit Akçatepe yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Reha Yurdakul, Kazım Aktan, Kazım Kartal, Müfit Kiper, Semra Yıldız, İlhan Hemşeri ve Çetin Tolbas rol alıyor. Filmde, Hun İmparatoru Attila’nın Avrupa’ya açılmak için ardındaki Çin tehlikesinden kurtulması gerekmektedir. Bunun için Sangam ülkesini ele geçirmek lazımdır. Sangam ülkesinde bir tapınakta bulunan sihirli altın kılıca sahip olan ülkenin de sahibi olur. Tarkan, Attila’nın emriyle bu kılıcın peşine düşer. Öte yandan Çin İmparatoru Çu Çeng, Mançu kumandanlığında en yetenekli savaşçılarını kılıcı almaları için görevlendirir. Çin imparatoru olmak isteyen Wank Yu, Mançu ve adamlarını alt ederek Tarkan’la ganimeti kılıç olan bir savaşa girişir. Tarkan Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı filmi Alonya Wang Yu kim oyuncu kadrosu karakterleri, oyuncuları isimleri, çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi kanalda oynuyor, ne zaman kaç yılında çekildi, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betcool yer alıyor.

Tarkan Gümüş Eyer filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları Tarkan Gümüş Eyer filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları

Tarkan Güçlü Kahraman filmi ne zaman çekildi?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi 1973 yılında çekildi. Aksiyon, fantastik, macera, epik, tarihsel türlerinde çekilen film 1 Kasım 1973 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. 81 dakika süren ve bir diğer adı Tarkan: Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı olan film, Tarkan: Altın Madalyon filminin devam filmi olarak çekilmiştir. Aynı yıl vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda uyarlama senaryosunu da yazan Mehmet Aslan oturuyor.

Tarkan Güçlü Kahraman filmi kaç yılında çekildi?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi 1973 yılında çekildi. Kurgusal karakter Tarkan üzerine yazılmış Güçlü Kahraman isimli çizgi romandan uyarlanan 1973 yapımı fantastik Türk filmi olan yapım, Sezgin Burak'ın çizdiği filmle aynı addaki çizgi roman ile farklı konular işlemektedir. Çizgi romanda macera Roma İmparatorluğu'nda geçmekte iken filmdeki senaryo Çin üzerine yazılmıştır.

Tarkan Viking Kanı nerede çekildi Ahtapot sahnesi oyuncuları Orso Ursula kim? Tarkan Viking Kanı nerede çekildi Ahtapot sahnesi oyuncuları Orso Ursula kim?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi nerede çekildi?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri, Sarıyer ilçesinde bulunan Bilezikçi Çiftliği’nde yapılmıştır. Filmin çekimleri için Bilezikçi Çiftliği’nin farklı noktalarında ve içinde çekim setleri kurularak çekimler yapılmıştır. Filmin diğer sahneleri de yine İstanbul’da farklı ilçeleri, semtleri ve mekanlarında yapılmıştır. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmde, Tarkan'ın Çin diyarındaki altın kılıcı ele geçirmek için Wang Yu ile olan mücadelesi işleniyor.

Tarkan Güçlü Kahraman filmi Alonya kim?

Tarkan Güçlü Kahraman filminde Alonya karakterine hayat veren oyuncunun adı Hülya Darcan’dır. Hülya Darcan filmde, Ulu Gökçe'nin kızı Alonya’yı canlandırıyor. Filmde jenerik müziği olarak Dušan Radić'in Cengiz Han filmi için 1965'te bestelediği film müziği kullanılmıştır. Serinin ilk iki filminde jenerik müziği, Viking Kanı'nda ise sahne müziği olarak kullanılan Sovyet besteci Dmitri Şostakoviç'in 5. Senfonisi ise özellikle Tarkan'ın sahnelerinde kullanılmıştır.

Tarkan Altın Madalyon filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları Goşa ve Kraliçe kim? Tarkan Altın Madalyon filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları Goşa ve Kraliçe kim?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi Wang Yu kim?

Tarkan Güçlü Kahraman filminde Wang Yu karakterine hayat veren oyuncunun adı Hakkı Koşar’dır. Oyuncu Hakkı Koşar filmde Çin imparatorunun savaşçısı Wang Yu karakterini canlandırıyor. Tarkan, Tarkan: Gümüş Eyer, Tarkan: Viking Kanı ve Tarkan: Altın Madalyon'un ardından Tarkan serisinin son filmi olarak 1973'te Sezgin Burak'ın çizdiği Güçlü Kahraman serüveninin çekilmesine karar verilmiştir. 1973'te çekilmeye başlanan film aynı yıl gösterime girmiştir.

Tarkan Güçlü Kahraman filmi konusu ne?

Tarkan Güçlü Kahraman filminde, Tarkan’ın Sangam ülkesindeki altın kılıcı elde etmek için verdiği mücadele hikaye ediliyor. Yeni Film stüdyolarında renklendirilip Ar Film stüdyolarında seslendirilen film Arzu Film ve Tuna Film tarafından yapılmış ve dağıtılmıştır. Tarkan serisinin son filmi olan bu filmde de önceki filmlerde olduğu gibi Tarkan karakterini Kartal Tibet canlandırmıştır.

Tarkan Güçlü Kahraman filmi hangi kanalda oynuyor?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 15 Temmuz Cumartesi günü saat 13.00’te Show TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmde Kartal Tibet’i Hayri Esen, Hülya Darcan’ı Jeyan Mahfi Tözüm, Hakkı Koşar’ı Esen Günay, Halit Akçatepe’yi Pekcan Koşar, Reha Yurdakul’u Agah Hün ve Kazım Kartal’ı Vala Önengüt seslendirmiştir. Ayrıca ünlü seslendirme sanatçısı Alev Koral, filmde hem Semra Yıldız’ı hem de Gülten Ceylan’ı seslendirmiştir. Show TV kanalında çok sevilen filmler yayınlanmaya betcool giriş devam ediyor.

Tarkan filmi oyuncuları karakterleri isimleri Tarkan filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi? Tarkan filmi oyuncuları karakterleri isimleri Tarkan filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Kartal Tibet – Tarkan (Attila’nın akıncısı ve Hun kahramanı)
 • Can Kurt - Kurt (Tarkan'ın yardımcısı ve sadık kurdu)
 • Hakkı Koşar - Wang Yu (Çin imparatorunun savaşçısı)
 • Hülya Darcan - Alonya (Ulu Gökçe'nin kızı)
 • Halit Akçatepe - Kulke (Tarkan’ın yoldaşı)
 • Reha Yurdakul - Ulu Gökçe (Eski bir savaşçı olan Hun bilgesi)
 • Kazım Aktan - Mançu
 • Kazım Kartal - Oba reisi
 • Müfit Kiper - Çin İmparatoru Çu Çeng
 • Semra Yıldız - Çin İmparatoru'nun Karısı
 • İlhan Hemşeri - Buda rahibi
 • Çetin Tolbas - Hancı

Zambaklar Açarken filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda? Zambaklar Açarken filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Tarkan Güçlü Kahraman filmi oyuncuları isimleri

 • Mithat Oktay (Çinli)
 • Erol Adıyaman (Çinli)
 • Oktay Yavuz (Dövüşçü)
 • Yaşar Dikbıyık (Çinli)
 • Osman Han (Kulke'nin Arkadaşı)
 • İbrahim Kurt (Çinli)
 • Gülten Ceylan (Ti Jen'nin karısı)
 • Ahmet Karatop (Tarkan'ın Adamı)
 • Sönmez Yıkılmaz (Kulke'nin Arkadaşı)
 • Rudolf Czettel
 • Yavuzer Çetinkaya

Seven Ne Yapmaz filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi yıl ne zaman kaç yılında çekildi? Seven Ne Yapmaz filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri hangi yıl ne zaman kaç yılında çekildi?