Tatlı Dillim filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda yayınlanmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Tatlı Dillim filmi nerede çekildi, Tatlı Dillim filmi hangi şehirde çekildi, Tatlı Dillim filmi ne zaman çekildi, Tatlı Dillim filmi oyuncu kadrosu isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Yönetmen ve yapımcısı Ertem Eğilmez, senaristi Sadık Şendil olan filmin başrollerini Tarık Akan ile Filiz Akın paylaşıyor. Aynı zamanda Kemal Sunal’ın rol aldığı ilk sinema filmi olma özelliği de olan Tatlı Dillim filmi Arzu Film tarafından hazırlandı.

Müziklerini Neşet Ertaş’ın bestelediği, Selda Bağcan’ın seslendirdiği komedi ve duygusal tarzdaki Tatlı Dillim filminde, İstanbullu zengin bir ailenin çocuğu olan Ferit’in ve köy öğretmeni olan Emine’nin duygusal hikayesi ekrana geliyor. Yeşilçam’ın en güzel örneklerinden olan Tatlı Dillim filmi, ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Tatlı Dillim filminin çekildiği köy nerede çekilmiştir, çekildiği yer, çekim yeri, hangi şehirde çekildi, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları haberimizde hellbet yer alıyor.

Filiz Akın Ağlıyorum filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri konusu Filiz Akın Ağlıyorum filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi ne zaman oyuncuları isimleri konusu

Tatlı Dillim filmi ne zaman çekildi?

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarından olan Tatlı Dillim filmi 1972 yılında çekildi. Filmin çekimlerinin aynı yıl içinde tamamlandığı ve 1 Kasım 1972 tarihinde de vizyona girdiği biliniyor. Günümüzde farklı tarihlerde ve kanallarda sinemaseverler ile buluşmaya devam eden film, birçok dijital platformda da yayınlanıyor.

Tatlı Dillim filmi nerede çekildi?

Yeşilçam’ın en güzel filmleri arasında yer alan Tatlı Dillim filmi İstanbul Arnavutköy’de ve Bolu'da çekildi. Tatlı Dillim filminin çekimlerinin büyük bölümü İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı Boğazköy köyünde yapıldı. Filmin çekimlerinin bir bölümü ise Bolu kırsalında ve Bolu Koru Otel’de yapıldı.

Tatlı Dillim filmi hangi şehirde çekildi?

Tatlı Dillim filmi İstanbul ve Bolu şehrinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Arnavutköy Boğazköy'de yapılırken, bazı sahnelerin çekimleri ise Bolu'da yapıldı. Bolu'nun farklı noktalarında ve Bolu Koru Otel'de çekimler için çekim setleri kuruldu ve daha sonra film gösterime girerek sinemaseverler ile hellbet giriş buluştu.

Filiz Akın Ayrılık filmi nerede çekildi hangi şehirde ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Ayrılık filmi nerede çekildi hangi şehirde ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

Tatlı Dillim filmi oyuncu kadrosu isimleri

  • Tarık Akan (Ferit)
  • Filiz Akın (Emine)
  • Halit Akçatepe (Çoban)
  • Metin Akpınar (Metin)
  • Zeki Alasya (Antrenör)
  • Hulusi Kentmen (Ferit'in Babası)
  • Münir Özkul (Muhtar Hasan)
  • Kemal Sunal (Basketbolcu)

Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Filiz Akın Karateci Kız Türk filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri