Tarık Akan ile Filiz Akın’ın başrollerde olduğu Tatlı Dillim filmi televizyon ekranlarında Yeşilçam sinemasının hayranları ile buluşacak. Tatlı Dillim filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Tatlı Dillim filmi nerede çekildi, Tatlı Dillim filmi kaç yılında çekildi, Tatlı Dillim filmi hangi kanalda oynuyor, Tatlı Dillim filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor.

Tatlı Dillim filminde, Ferit ile Emine’nin evlilik sürecine giden yol anlatılıyor. Emine, kendini görev yaptığı köyün insanlarına adamış idealist bir öğretmen olarak karşımıza çıkıyor. Ferit ise zengin bir ailenin şımarık oğlu olarak dikkat çekiyor. Emine ve Ferit’in inatlaşma ile başlayan hikâyeleri, zamanla aşka dönüşüyor. Tatlı Dillim filminin oyuncu kadrosunda Tarık Akan, Filiz Akın, Halit Akçatepe, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Hulusi Kentmen, Münir Özkul, Kemal Sunal ve Cemil Can Bıçakçı rol alıyor.

Tatlı Dillim filminin senaryosu Sadık Şendil tarafından yazıldı. Yapımcısı Nahit Ataman olan filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez oturuyor. Filmin müziklerini Neşet Ertaş hazırladı. Görüntü yönetmeni Erdoğan Engin olan ve Arzu Film tarafından çekilen yapım 1 saat 34 dakika musclebet sürüyor. Tatlı Dillim filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının cevapları haberimizde yer alıyor.

Tatlı Dillim filmi kaç yılında çekildi?

Tatlı Dillim filmi 1972 yılında çekildi. Duygusal ve komedi türlerinde çekilen film 1 Kasım 1972’de sinemalarda gösterime girdi. Filmin bir diğer özelliği ise Kemal Sunal’ın ilk sinema filmi olmasıdır. Filmde Emine ve Ferit birbirlerine aşklarını itiraf ediyor ve evlenmeye karar veriyorlar. Evliliklerinin ilk günleri oldukça mutlu geçiyor ancak Ferit'in İstanbul'dan gelen arkadaşları işleri bozar. Emine ise bambaşka bir kimliğe bürünerek Ferit’in karşısına çıkıyor.

Tatlı Dillim filmi nerede çekildi?

Tatlı Dillim filmi Bolu’da ve İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde çekildi. Yeşilçam’ın en çok bilinen yapımlarından olan filmin çekimleri için Arnavutköy’ün Boğazköy bölgesinde çekim setleri kuruldu. Filmin bazı sahneleri ise Bolu kırsalında bulunan Bolu Koru Otel’de musclebet giriş çekilmiştir. O dönemler genellikle çapkın erkek rollerinde oynayan Tarık Akan bu filmde de Ferit ismiyle yer aldı. Ferit'in sevgilisi rolünde ise Filiz Akın başrolde yer aldı.

Tatlı Dillim filmi hangi kanalda oynuyor?

Tatlı Dillim filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 21 Ocak’ta saat 16.30’da Show TV ekranlarında yayınlanacak. Filmin müziklerini Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş bestelemiş ve Selda Bağcan seslendirmiştir.

Tatlı Dillim filmi oyuncuları isimleri

 • Tarık Akan - Ferit
 • Filiz Akın - Mine / Emine
 • Halit Akçatepe - Çoban
 • Metin Akpınar - Metin
 • Zeki Alasya - Antrenör
 • Hulusi Kentmen - Ferit'in Babası
 • Münir Özkul - Muhtar Hasan
 • Kemal Sunal - Basketbolcu
 • Cemil Can Bıçakçı - Basketbolcu
 • Suphi Tekniker
 • Alev Sezer