Tehlikeli Yürüyüş filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Orijinal adı The Walk olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Tehlikeli Yürüyüş filmi ne zaman çekildi, Tehlikeli Yürüyüş filmi nerede çekildi, Tehlikeli Yürüyüş filmi hangi kanalda oynuyor, Tehlikeli Yürüyüş filmi gerçek hikayesi nedir, Tehlikeli Yürüyüş filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrolünde Philippe Petit rolü ile ünlü oyuncu Joseph Gordon-Levitt var. Filmin önemli rollerinde ayrıca Annie Allix rolü ile Charlotte Le Bon, Papa Rudy rolü ile Ben Kingsley, Jean-Louis rolü ile Clément Sibony ve James Badge Dale, César Domboy, Ben Schwartz rol alıyor. Filmde, 1974 yılında Fransız ip cambazı Philippe Petit, kariyerinin belki de en tehlikeli denemesine girişiyor; Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki boşlukta yürümek!

Tehlikeli Yürüyüş filminde, Philippe Petit, akıl hocası Papa Rudy'nin yardımı ve desteğiyle tüm engellere ve risklere meydan okuyarak kulelerin arasına ip gerip bu tehlikeli yürüyüşü gerçekleştirmeyi planlıyor. Philippe Petit, uluslararası bir ekibin desteğiyle, Başkan Richard Nixon'ın istifa edebileceğini açıklamasından bir gün önce kulelerin arasına çelik kablo düzeneğini yerleştiriyor. O günlerde henüz tamamlanmamış olan ve kısmen kullanılan kulelerin arasında dans eden bu cambaz, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Tehlikeli Yürüyüş (The Walk) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, gerçek mi, konusu gerçek hikayesi nedir, oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde betaverse yer alıyor.

Ölümcül Makineler filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu konusu Ölümcül Makineler filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu konusu

Tehlikeli Yürüyüş filmi ne zaman çekildi?

Tehlikeli Yürüyüş filmi 2015 yılında çekildi. Amerikan yapımı film 26 Eylül 2015 tarihinde ilk gösterimini yaptı. 30 Eylül 2015’te Amerika’da vizyona giren film, 9 Ekim 2015 tarihinde ise ülkemizde vizyona girdi. 2 saat 3 dakika süren, biyografik, dram ve macera türleri ile çekilen film 40 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 61 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve 4 hafta vizyonda kalan film, 55.944 kişi tarafından beyazperdede izlendi ve 896.826 TL gişe hasılatı elde etti. Yönetmenliğini Geleceğe Dönüş serisinden tanıdığımız Robert Zemeckis'in üstlendiği yapımın senaryosu Philippe Petit'nin "To Reach the Clouds" adlı otobiyografik kitabından uyarlandı.

Tehlikeli Yürüyüş filmi gerçek hikayesi nedir?

Tehlikeli Yürüyüş filmi, 1974 yılında, Phillippe Petit adlı Fransız gösteri ustasının, New York'taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi Kulelerinin arasına gerdiği ip üzerinde yürüyüşünün gerçek hikayesini anlatıyor. Daha önce Man On Wire filminde hayatını izlediğimiz, ikiz kulelerin arasına bir tel çekerek dört saat boyunca yürüyen ve oturan Philippe Petit’in hayatını bu filmde yeniden izliyoruz. Film, 24 yaşındaki Fransız yüksek tel sanatçısı Philippe Petit'in 7 Ağustos 1974'te Dünya Ticaret Merkezi'nin İkiz Kuleleri arasındaki yürüyüşünün hikâyesine dayanıyor. Philippe Petit'nin kişisel deneyimini kaleme aldığı To Reach the Clouds adlı kitabı, James Marsh'ın 2008 yapımı Oscar Ödüllü belgeseli Man on Wire'ın da uyarladığı eserdi.

Rampage Büyük Yıkım filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Rampage Büyük Yıkım filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Tehlikeli Yürüyüş filmi nerede çekildi?

Tehlikeli Yürüyüş filmi Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Fransa’da çekildi. Bazı sahneler New York’da çekilirken, bazı sahneler Kanada Montreal’da çekildi. Ayrıca Fransa’nın Paris şehrinde de çekimler yapıldı. 26 Mayıs 2014 tarihinde başlayan çekimler, 6 Ağustos 2014 tarihinde sona erdi. Yapımcıları Tom Rothman, Steve Starkey, Robert Zemeckis ve Jack Rapke olan filmin müziklerini Alan Silvestri hazırladı. TriStar Pictures, TriStar Productions ve ImageMovers tarafından çekilen yapım tüm dünyaya Sony Pictures Releasing tarafından dağıtıldı. Filmde başkaraktere hayat veren Joseph Gordon-Levitt rolüne hazırlanmak için canlandırdığı Philippe Petit’nin bizzat kendisiyle sekiz gün aralıksız olarak çalıştı.

Tehlikeli Yürüyüş filmi hangi kanalda oynuyor?

Tehlikeli Yürüyüş filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Film 6 Ağustos Pazar akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin orijinal ismi, uyarlandığı kitabın olduğu gibi To Reach the Clouds olarak tasarlanmıştı ancak sonra To Walk the Clouds’a dönüştürüldü. Son olarak ise The Walk’ta karar kılındı. Ünlü cambaz sanatçısı Philippe Petit tarafından eğitilen Joseph Gordon-Levitt, 3 hafta gibi kısa sürede profesyonel akrobatlarla neredeyse aynı seviye geldi. Daha önce yüksek tel deneyimi olmayan Gordon-Levitt, sekizinci günün sonunda, tel üzerinde tek başına yürüyebildi ve çekim yaparken çalışmaya devam etti. Tel yürüyüşün yanı sıra Gordon-Levitt Fransızca konuşmayı da öğrendi. Film, 11 Eylül saldırılarının kurbanlarına adandı. Film 123 dakika betaverse giriş sürüyor.

James Bond Spectre filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu James Bond Spectre filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Tehlikeli Yürüyüş filmi oyuncu kadrosu karakterleri

  • Joseph Gordon-Levitt - Philippe Petit
  • Charlotte Le Bon - Annie Allix
  • Ben Kingsley - Papa Rudy
  • Clément Sibony - Jean-Louis
  • James Badge Dale - Jean-Pierre
  • César Domboy - Jeff
  • Ben Schwartz - Albert
  • Benedict Samuel - David
  • Steve Valentine - Barry Greenhouse

Kolombiyalı İntikam Meleği ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu Kolombiyalı İntikam Meleği ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu