Tekerlekli sandalye fiyatları üründen ürüne değişiklik gösteren bir konu, ek olarak sandalye yardımları günümüzde çok sayıda insan tarafından değerlendirilen konular arasındadır. Devlet tarafından belirli oranlarda yapılan destekler yer almaktadır. Bunun yanı sıra yardım yapan farklı yerler de kişiler tarafından değerlendirilir.

Müge Anlı tekerlekli sandalye bağışı da bunların arasında yer alır. Bazı insanlar, doğuştan gelen yürüme problemlerine sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra sonradan gelişmesi de görülebilir. Örnek olarak bir kaza ya da hastalık sonucunda da meydana gelebilir. Bu gerek kalıcı gerekse geçici yaşanabilir.

Bu gibi durumlarda tekerlekli sandalyeler, kişilere daha kolay bir şekilde hareket etmelerine yardımcı olmaktadır. Günümüzde temel olarak akülü, aktif ve manuel seçenekler mevcuttur. Her birinin içinde farklı ürünler yer alır.

Akülü Sandalye Modelleri

Akülü tekerlekli sandalye, joystick ile kolay bir şekilde ileri-geri-sağ-sol şeklinde kontrol ettirebilir. Aküsü sayesinde rahat ve konforludur. Günümüzde bu modeller çok sayıda firma tarafından imal edilmekte olup bazıları şöyledir:

 1. Wolex
 2. Meyra
 3. Comfort Plus
 4. LEO
 5. Ottobock
 6. Römer
 7. İnvacare
 8. Jetty
 9. Bischoff & Bischoff
 10. Merits

Eğer akülü tekerlekli sandalye almak istiyorsanız, menzillerin her birinde farklılaşabildiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla kim kullanacaksa, onun gereksinimlerine uygun bir opsiyon olmalıdır. Genel olarak sahip oldukları menziller aşağıdaki gibidir:

 1. 30 km
 2. 20 km
 3. 15 km
 4. 40 km
 5. 35 km
 6. 25 km
 7. 45 km
 8. 50 km
 9. 24 km

tekerlekli sandalye çeşitleri ve bağış

Ek olarak hızları da aynı şekilde farklılık gösterebilir. Temel olarak şu gibi seçenekler yer alır:

 1. 6 km/s
 2. 8 km/s
 3. 10 km/s
 4. 12 km/s
 5. 14 km/s
 6. 9 km/s
 7. 16 km/s

Bu bakımdan farklı seçeneklere bakarsanız, aralarından sizin için en uyumlu olanları zorluk çekmeden keşfedebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları Ne Kadar?

Tekerlekli sandalye satın almadan önce, fiyatlarının ne kadar olduğu sık sık sorulur. Her bir modelde özellikler değiştiği için bu standart değildir. Ayrıca markadan markaya göre de farklılaşmalar yaşanır. Firmamız tarafından sunulan ürünleri incelerseniz, fiyatları ile birlikte hepsini görebilirsiniz.