Farklı konusu ve çekim teknikleri ile çok konuşulan Tenet filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Tenet filmi nerede çekildi, Tenet filmi ne zaman çekildi, Tenet filmi hangi kanalda oynuyor, Tenet filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin oyuncu kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Kenneth Branagh, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia ve Michael Caine rol alıyor. Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini ekranlara taşıyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalıyor.

Tenet filminde, Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Filmin ana kahramanı, alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkarılabilecek, uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına, çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur: Tenet. Tenet filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi ülkede çekildi, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, konusu ne anlatıyor, hangi platformda oynuyor, bütçesi gişe hasılat bilgileri, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde thepapelbet yer alıyor.

ip man 4 final filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu ne? ip man 4 final filmi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri konusu ne?

Tenet filmi ne zaman çekildi?

Tenet filmi 2020 yılında çekildi. Çekimlerine 2019 yılında başlanan film 26 Ağustos 2020 tarihinde ilk gösterimini yaptı ve 3 Eylül 2020 tarihinde vizyona girdi. Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri yapımı film 200-225 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 334 milyon dolar hasılat elde etti. Ülkemizde de vizyona giren ve 13 hafta vizyonda kalan film, 231 bin 714 kişi tarafından beyazperdede izlendi ve 5.035.353 TL gişe hasılatı elde etti. 151 dakika süren filmin yönetmen koltuğunda, filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan usta isim Christopher Nolan oturuyor. Nolan'ın alametifarikası zaman mefhumunun bozumunu, dünyanın geleceğine gizemli bir tehdidin ışığında bir başka seviyeye taşıyor.

Tenet filmi nerede çekildi?

Tenet filmi Estonya, Danimarka, Amerika, İngiltere, Hindistan, Norveç ve İtalya’da çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Estonya Tallinn ve İtalya Campania’da yapılırken, bazı sahneler ise Danimarka’da bulunan bir rüzgar çiftliğinde, Hindistan’ın Bombay kentinde, İtalya’nın Ravello bölgesinde, Los Angeles Havaalanında, Amerika’nın Kaliforniya ve Teksas eyaletlerinde çekilmiştir. Ayrıca Norveç Oslo’da ve İngiltere Londra’da da çekimler yapılmıştır. Filmin çekimleri için dünyanın farklı noktalarında çekim setleri kurularak filmin çekimleri tamamlanmıştır. 7 Ekim 2019 tarihinde başlayan çekimler 13 Mart 2020 tarihinde sona ermiştir.

Kingsman Gizli Servis ne zaman çekildi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kingsman Gizli Servis ne zaman çekildi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Tenet filmi konusu ne anlatıyor?

Tenet filmi konusu; tek bir kelime “Tenet” ile 3. Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir kargaşayı ve kaosu önlemeye çalışan bir ajan ve yavaş yavaş yeniden şekillendirdiği “zaman” kavramı ekranlara geliyor. Zaman yolculuğundan farklı olarak zamanı “evirme” olarak tanımlanan bir yetenekle yine zamana karşı verilen bir mücadele izleyicilerle buluşuyor. Tenet filmi, 5 harflik Latin palindromlarından biri olan Sator Karesi'ne dayanmaktadır. Eski Hristiyan kaynaklarında da yer alan bu palindromun en eski örnekleri Pompeii Harabelerinde bulunmuştur. Sator Karesi'nin gizemi hala çözülememiştir.

Tenet filmi hangi kanalda oynuyor?

Tenet filmi ATV kanalında oynuyor. Televizyonda ilk kez ATV ekranlarında yayınlanacak olan efsane film, 2 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00’de ATV kanalında sinemaseverler ile buluşuyor. Dünya genelinde 70 farklı ülkede vizyona giren film, yayınlandığı ilk hafta sonunda 53 milyon dolar hasılat ederek önemli bir başarıya imza atmıştı. Pandemiye rağmen elde edilen bu başarı sinema sektörünün canlanmasına ön ayak olmuştu. Yapımcıları Emma Thomas ve Christopher Nolan olan filmin müziklerini Ludwig Göransson hazırladı. Syncopy Inc. Tarafından çekilen yapım, tüm dünyaya Warner Bros. Pictures tarafından thepapelbet giriş dağıtılmıştır.

Transformers 3 Ay'ın Karanlık Yüzü ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri Transformers 3 Ay'ın Karanlık Yüzü ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri

Tenet filmi oyuncuları isimleri

 • John David Washington - The Protagonist
 • Robert Pattinson - Neil
 • Elizabeth Debicki - Kat
 • Dimple Kapadia - Priya
 • Aaron Taylor-Johnson - Ives
 • Kenneth Branagh - Andrei Sator
 • Clémence Poésy - Laura
 • Himesh Patel - Mahir
 • Michael Caine - Michael Crosby
 • Martin Donovan - Fay
 • Yuri Kolokolnikov - Volkov
 • Denzil Smith - Liam
 • Fiona Dourif - Wheeler
 • Andrew Howard - Stephen

Terminatör 5 Yeniden Doğuş filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Terminatör 5 Yeniden Doğuş filmi ne zaman çekildi nerede hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri