Thor filmi televizyon ekranlarında ve dijital platformlarda sinemaseverler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Thor filmi nerede çekildi, Thor filmi hangi kanalda oynuyor, Thor filmi ne zaman çekildi, Thor filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Thor rolünde Chris Hemsworth, Jane Foster rolünde Natalie Portman, Loki rolünde Tom Hiddleston, Odin rolünde Anthony Hopkins ve Erik Selvig rolünde Stellan Skarsgård yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Kat Dennings, Idris Elba, Colm Feore, Ray Stevenson, Tadanobu Asano ve Joshua Dallas rol alıyor.

Thor filminin odağında, düşüncesiz tavırları yüzünden antik bir savaşı tekrar alevlendiren güçlü ve kibirli savaşçı Thor var. Dünya’ya sürgün edilen Thor, dünyada insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılmıştır. Ait olduğu dünyanın en tehlikeli kötü adamı karanlık istila güçlerini Dünya’yı ele geçirmek için yollayınca kahramanımız Thor, gerçek kimliğini ortaya koymak için ne yapması gerektiğini öğrenecektir. Thor filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi ülkede çekildi, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, oyuncuları isimleri nedir, konusu ne, gişe hasılat bilgileri, ne kadar izlendi, kaç kişi izledi sorularının yanıtları haberimizde galabet yer alıyor.

Ölümcül Çarpışma filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu Ölümcül Çarpışma filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu

Thor filmi ne zaman çekildi?

Thor filmi 2011 yılında çekildi. İlk gösterimini 21 Nisan 2011’de yaptı ve 6 Mayıs’ta vizyona girdi. 114 dakika süren yapım 150 milyon dolar bütçe ile çekildi ve dünya çağında 448 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde de vizyona giren yapım 14 hafta vizyonda kaldı. 319.460 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 3.640.745 TL gişe hasılatı elde etti.

Thor filmi konusu ne?

Efsanevi Thor macerası, Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik atmosferine kadar uzanıyor. Thor, yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahdı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız yönetmen Kenneth Branagh var.

İlk Yenilmez Kaptan Amerika ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri İlk Yenilmez Kaptan Amerika ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri

Thor filmi nerede çekildi?

Thor filmi Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı New Mexico eyaletinde çekildi. Filmin çekimleri Amerika’da tamamlandı. J. Michael Straczynski ve Mark Protosevich’in çizgi-roman uyarlaması olan filmin senaryosunu Ashley Edward Miller, Zack Stentz ve Don Payne yazdı. Marvel Studios tarafından çekilen ve yapımcısı Kevin Feige olan yapımın müziklerini Patrick Doyle hazırladı.

Thor filmi hangi kanalda oynuyor?

Thor filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 4 Haziran Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Film büyük ilgi görmüş ve devamında Thor: Karanlık Dünya filmi çekilmiştir. Film Marvel Evreni'nden Asgard'ın mistik gerçekliğine uzanıyor. 2011 ABD süper kahraman filmi ve Marvel Sinematik Evreni tarafından yayınlanan dördüncü galabet giriş filmdir.

Yenilmezler filmi hangi kanalda oynuyor oyuncuları karakterleri kaç yılında çekildi gişe hasılat Yenilmezler filmi hangi kanalda oynuyor oyuncuları karakterleri kaç yılında çekildi gişe hasılat

Thor filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Thor - Chris Hemsworth
 • Jane Foster - Natalie Portman
 • Loki - Tom Hiddleston
 • Odin - Anthony Hopkins
 • Erik Selvig - Stellan Skarsgård
 • Darcy Lewis - Kat Dennings
 • Heimdall - Idris Elba
 • Laufey - Colm Feore
 • Volstagg - Ray Stevenson
 • Hogun - Tadanobu Asano
 • Fandral - Joshua Dallas
 • Sif - Jaimie Alexander
 • Frigg - Rene Russo

Cehennem Silahı 4 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Cehennem Silahı 4 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu