Orijinal adı Thor: The Dark World olan Thor Karanlık Dünya filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Thor Karanlık Dünya filmi ne zaman çekildi, Thor Karanlık Dünya filmi hangi kanalda oynuyor, Thor Karanlık Dünya filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Marvel yapımı filmde, Thor'un beyaz perdedeki büyük macerası, dünyayı ve 9 Diyarlar'ı, yaşı kainatın yaşına eş olan karanlık bir düşmandan kurtarmak için verdiği savaşla devam ediyor. Filmin oyuncuları arasında Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Natalie Portman, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi, Tadanobu Asano, Jaimie Alexander ve Rene Russo rol alıyor.

Marvel'ın Thor ve Yenilmezler’den sonraki Thor Karanlık Dünya filminde Thor, evrenin her yerinde düzeni yeniden sağlamak için savaşıyor ama intikam peşindeki Melakith'in başını çektiği kadim bir yarış, kainatı yeniden karanlığa döndürmek için geri dönüyor. Odin ve Asgard'ın bile karşı koyamadığı bir düşmanla karşı karşıya gelen Thor şimdi en tehlikeli ve en özel yolculuğuna çıkıyor. Bu yolculuk, onu Jane Foster'la yeniden birleştirecek ve bizleri kurtarması için her şeyini feda etmek zorunda bırakacak. Thor Karanlık Dünya (Thor: The Dark World) filmi kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncuları isimleri nedir, gişe hasılat bilgileri ve konusu ne sorularının yanıtları haberimizde ofansifbet yer alıyor.

Jurassic World filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri nerede çekildi konusu ne? Jurassic World filmi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri nerede çekildi konusu ne?

Thor Karanlık Dünya filmi ne zaman çekildi?

Thor Karanlık Dünya filmi 2013 yılında çekildi. Yönetmen koltuğunda Alan Taylor’un oturduğu film 22 Ekim 2013 tarihinde Londra’da, 8 Kasım 2013’te ise Amerika’da gösterime girdi. 170 milyon dolar bütçe ile çekilen yapım, toplamda 644 milyon 571 bin, 402 dolar hasılat elde etmiştir. Ülkemizde de vizyona giren ve 7 hafta vizyonda kalan film, 615 bin 195 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve 7 milyon 528 bin 83 TL gişe hasılatı elde etti. Stan Lee, Larry Lieber ve Jack Kirby hikayesinden uyarlamayı Don Payne ve Robert Rodat yaptı. Filmin senaryosunu Christopher Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely yazdı. Filmin müziklerini Brian Tyler hazırladı. Marvel Studios tarafından çekilen film, macera, aksiyon, bilimkurgu, fantastik türleri ile ekranlara geliyor.  Thor filminin devamı olarak çekilen yapımın ayrıca Thor: Ragnarok adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir.

Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Da Vinci Şifresi filmi nerede çekildi hangi kanalda oynuyor kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Thor Karanlık Dünya filmi hangi kanalda oynuyor?

Thor Karanlık Dünya filmi Fox TV kanalında oynuyor. Film 6 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de ve aynı günün gecesi saat 01.30’da Fox TV ekranlarında yayınlanacak. Marvel sinematik evreninin sekizinci filmi olan yapım, mitolojik tanrı Thor'dan esinlenerek yapılan ikinci yapımdır. Ölümsüz Thor, Buz Devleriyle işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki'den sonra şimdi de antik Dark Elves güçleriyle çarpışacak. Kudretli Malekith tarafından yönetilen bu güçler evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışacak. Yüksek bütçeli yapım, izleyenleri ekran başına ofansifbet giriş kilitleyecek.

Taşıyıcı 2 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Taşıyıcı 2 filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Thor Karanlık Dünya filmi oyuncu kadrosu karakterleri

 • Chris Hemsworth - Thor
 • Natalie Portman - Jane Foster
 • Tom Hiddleston - Loki
 • Anthony Hopkins - Odin
 • Stellan Skarsgård - Dr. Erik Selvig
 • Idris Elba - Heimdall
 • Christopher Eccleston - Malekith
 • Adewale Akinnuoye-Agbaje - Algrim/Kurse
 • Kat Dennings - Darcy Lewis
 • Ray Stevenson - Volstagg
 • Zachary Levi - Fandral
 • Tadanobu Asano - Hogun
 • Jaimie Alexander - Sif
 • Rene Russo - Frigga
 • Tony Curran -Borr
 • Alice Krige - Eir
 • Clive Russell - Tyr

Hızlı ve Öfkeli 7 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri Hızlı ve Öfkeli 7 nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu karakterleri