Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden olan Tokatçı filmi izleyenleri kahkahaya boğmak için yeniden ekranlarda yerini alıyor. Kemal Sunal’ın en çok güldüren yapımlarından biri olan Tokatçı filminin yapım ve çekim detayları araştırılmaya devam ediyor. Tokatçı filmi nerede çekilmiştir. Tokatçı filmi ne zaman çekildi, Tokatçı filmi hangi kanalda oynuyor, Tokatçı filmi nerede çekildi, Tokatçı filmi oyuncu kadrosu isimleri nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, başlık parasını biriktirmek için köyünden İstanbul’a giden saf bir adamın hikayesi ekranlara geliyor.

Tokatçı filminin başrollerini Osman rolü ile Kemal Sunal, Emine rolü ile Nazan Saatçi, Şevket rolü ile Şevket Altuğ ve Hasan Ağa rolü ile Ali Şen paylaşıyor. Filmde ayrıca, Ünal Gürel,Süheyl Eğriboz, Selahattin Fırat, Abdi Algül, Zuhal Üstüntaş, Muhteşem Durukan ve Hakkı Kıvanç da rol alıyor. Tokatçı filminde, saf bir adam olan Osman, gönlünü yanında ırgat olarak çalıştığı Hasan Ağa’nın kızı Emine’ye kaptırıyor ancak ağa bunu öğreniyor ve yüklü bir başlık parası istiyor. Osman’ın aşkından dolayı yaptığı taşkınlıklar başlık parasının daha da artmasına sebep oluyor. Başlık parası için İstanbul’a giden Osman, gece gündüz çalışıp parayı denkleştiriyor ancak köye dönmeye çalışırken tüm parasını çaldırıyor.

Başına büyük bir talihsizlik gelen Osman, köyüne döndüğünde topraklarının elinden alındığı ve babasının da öldüğünü öğreniyor. Emine’ye kavuşmak ve topraklarını geri almak için tekrar İstanbul’a gidiyor ve bu kez asker arkadaşı Şevket ile karşılaşıp kısa yoldan zengin olmanın yollarını öğrenmeye çalışıyor. Film 1 saat 23 dakika sürüyor. Tokatçı filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çevrildi, kaç yılında çevrildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu sorularının yanıtları ve filme dair ayrıntılar haberimizde cashbet yer alıyor.

Sahte Kabadayı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Sahte Kabadayı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Tokatçı filmi ne zaman çekildi?

Tokatçı filmi 1983 yılında çekildi. Cem Film tarafından komedi ve macera türlerinde çekilen yapımın yönetmen koltuğunda Natuk Baytan oturuyor. Filmin senaryosunu Yeşilçam filmlerinin usta senaristi Suphi Tekniker yazdı.

Tokatçı filmi nerede çekilmiştir?

Tokatçı filmi İstanbul Sarıyer’de çekilmiştir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda sahil şeridinde yer alan Sarıyer ilçesine bağlı Zekeriyaköy ve Reşitpaşa semtlerinde çekimler yapılmıştır. Ayrıca Yeşilköy ve Yarımburgaz’da da çekim setleri kurulmuştur. Filmin ana çekim bölgesi Zekeriyaköy ve Reşitpaşa’dır.

Atla Gel Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Atla Gel Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Tokatçı filmi nerede çekildi?

Tokatçı filmi İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Zekeriyaköy ve Reşitpaşa’da çekildi. Filmin bazı sahneleri ise Yeşilköy’de ve Yarımburgaz’da çekilmiştir.

Tokatçı filmi hangi kanalda oynuyor?

Tokatçı filmi Show TV kanalında oynuyor. 22 Mart akşamı saat 22.45’te ve aynı günün gecesinde saat 03.00’de Show TV ekranlarında Kemal Sunal hayranları ile buluşacak olan film, izleyenleri ekran başına kilitleyecek. Komedi filmi 83 dakika cashbet giriş sürecek. Yapımcısı Yahya Kılıç olan filmin müziklerini Zafer Dilek hazırlamıştır.

İbo ile Güllüşah nerede çekildi hangi semtte çekildi eşeğin adı kaç yılında çekildi Güllüşah kim? İbo ile Güllüşah nerede çekildi hangi semtte çekildi eşeğin adı kaç yılında çekildi Güllüşah kim?

Tokatçı filmi oyuncu kadrosu isimleri

 • Kemal Sunal - Osman
 • Nazan Saatçi - Emine
 • Şevket Altuğ - Şevket
 • Ali Şen - Hasan Ağa
 • Ünal Gürel - Kara / Karbonat Erol
 • Süheyl Eğriboz - Sarı Recep
 • Selahattin Fırat - Deli Sait
 • Abdi Algül - Karaborsacı
 • Zuhal Üstüntaş - Osman’ın annesi
 • Muhteşem Durukan - Osman’ın babası
 • Hakkı Kıvanç - Rüstem

Sakar Şakir filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Sakar Şakir filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri