Efsane Transformers serisinin ilk yapımı olan film televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Transformers filmi ne zaman çekildi, Transformers filmi nerede çekildi, Transformers filmi hangi kanalda oynuyor, Transformers filmi oyuncu kadrosu karakterleri kim? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Sam Witwicky rolü ile Shia LaBeouf, Mikaela Banes rolü ile Megan Fox, Yüzbaşı William Lennox rolü ile Josh Duhamel, Teknik Çavuş Robert Epps rolü ile Tyrese Gibson ve Ajan Simmons rolü ile John Turturro rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, Kevin Dunn, Julie White, Amaury Nolasco ve sesleriyle Peter Cullen ve Hugo Weaving yer alıyor. Filmde, çok uzun zaman önce, çok uzaklardaki Cybertron gezegeninde bir savaş başlamak üzeredir. Burası başka yapılara bürünebilen robotların dünyasıdır. Her yerde olduğu üzere bu gezegende de robotlar da iyiler ve kötüler olarak ayrılmaktadırlar. Kendilerince başka amaçlar uğrunda mücadele eden bu transformerlar, gezegenin yakıtı biterken uzay ortamındaki diğer yakıt kaynaklarının arayışına girerler. Bu arayış onları Dünya’ya kadar yönlendirecektir. İstedikleri anda arabaya, gemiye ya da uçağa dönüşebilen bu robotlar, bu kez Dünya’yı ele geçirmek için savaş açacaklardır. Transformers filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi ülkede çekildi, kaç yılında çekildi, hangi kanalda oynuyor, oyuncuları isimleri nedir, konusu ne sorularının yanıtları haberimizde papelbet yer alıyor.

Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı? Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı?

Transformers filmi ne zaman çekildi?

Transformers filmi 2007 yılında çekildi. Serinin ilk filmi olan Amerikan yapımı film 130 dakika sürüyor. 151 milyon dolar bütçe ile çekilen film 709 milyon dolar hasılat elde etti. Büyük ilgi gören filmin Transformers: Yenilenlerin İntikamı adlı bir devam filmi de çekildi ve Transformers serisi yeni filmlerle devam etti. Filmin yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü usta yönetmen Michael Bay oturuyor. Bilimkurgu ve aksiyon türlerinde çekilen filmin senaryosunu Roberto Orci, Alex Kurtzman ve John Rogers yazdı.

Transformers filmi nerede çekildi?

Transformers filmi Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Michigan, Nevada, Arizona, Kaliforniya, New Mexico, Oklahoma, Alaska ve Massachusetts bölgelerinde çekildi. Filmin çekimleri için Michigan Detroit’te, Arizona - Nevada Sınırında bulunan Hoover Barajında, Nevada Overton’da, Los Angeles’ta, New Mexico Alamogordo ve Albuquerque bölgelerinde, Alaska Columbia Körfezinde ve Massachusetts Boston’da çekim setleri kurularak çekimler tamamlanmıştır. 19 Nisan 2006 tarihinde başlayan çekimler 4 Ekim 2006 tarihinde sona ermiştir.

Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri

Transformers filmi konusu ne?

Cybertron gezegeni farklı mekanizmalara dönüşebilme yetenekleri olan robotların yaşadığı gezegendir ve iki farklı cepheye bölünmüştür. Bir tarafta Autobotlar denen İyi robotlar ve Decepticonlar adlı kötü robotlar olarak farklı hedeflerin peşinde koşan bu Transformers'lar, gezegenlerindeki Energon Küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması sonucu, uzayda farklı yakıt kaynaklarının arayışı içine girerler. Ve tabii ki bu arayış, kimyasallar ve gerekli yakıt mineralleri açısından son derece zengin olan dünyamıza düşürecektir yollarını. Birbirine düşman iki grup dünyada karşı karşıya gelirler.

Transformers filmi hangi kanalda oynuyor?

Transformers filmi Beyaz TV kanalında oynuyor. Popüler serinin ilk filmi olan yapım 23 Eylül Cumartesi günü saat 19.30’da ve aynı günün gecesi saat 02.30’da Beyaz TV ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. 2 saat 24 dakika süren filmin yapımcıları arasında Steven Spielberg, Tom DeSanto ve Don Murphy var. Filmin müziklerini Steve Jablonsky hazırladı. DreamWorks, Paramount Pictures ve United International Pictures tarafından dağıtılan filmde, Sam Witwicky’nin ilk arabasının şekil değiştiren bir uzaylı robot olduğu ortaya çıktığında, o, dünyayı kötü Decepticon’lardan kurtarma mücadelesinde önemli bir figür papelbet giriş haline geliyor.

Kanal 7 Yalnız Beni Sev dizisi kaç bölüm gerçek adı ne konusu ne oyuncuları isimleri hangi gün? Kanal 7 Yalnız Beni Sev dizisi kaç bölüm gerçek adı ne konusu ne oyuncuları isimleri hangi gün?

Transformers filmi oyuncu kadrosu karakterleri

Transformers filmi insanlar

 • Shia LaBeouf - Sam Witwicky
 • Megan Fox - Mikaela Banes
 • Josh Duhamel - Yüzbaşı William Lennox
 • Tyrese Gibson - Teknik Çavuş Robert Epps
 • John Turturro - Ajan Simmons
 • Rachael Taylor - Maggie Madsen
 • Anthony Anderson - Glen Whitmann
 • Jon Voight - Savunma Bakanı John Keller
 • Kevin Dunn - Ron Witwicky
 • Julie White - Judy Witwicky
 • Amaury Nolasco - Jorge Figueroa

Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi kanalda hangi gün oynuyor? Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi kanalda hangi gün oynuyor?

Transformers Decepticonlar (seslendirme)

 • Hugo Weaving - Megatron
 • Charlie Adler - Starscream
 • Jess Harnell - Barricade
 • Reno Wilson - Frenzy
 • Jimmie Wood - Bonecrusher

Transformers Autobotlar (seslendirme)

 • Peter Cullen - Optimus Prime
 • Mark Ryan - Bumblebee
 • Jess Harnell - Ironhide
 • Robert Foxworth - Ratchet
 • Darius Mcrary - Jazz

Küçük Gelin Nazmiye filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi yıl çekildi oyuncuları isimleri Küçük Gelin Nazmiye filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi yıl çekildi oyuncuları isimleri