Türk İşi Dondurma filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Türk İşi Dondurma filmi nerede çekildi, Türk İşi Dondurma filmi ne zaman çekildi, Türk İşi Dondurma filmi gerçek hikayesi, Türk İşi Dondurma filmi hangi kanalda oynuyor, Türk İşi Dondurma filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish'i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme aldı. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay'ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Türk İşi Dondurma filminde, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi ekranlara geliyor. Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlıyor. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar veriyor. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermiyor. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanıyor. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar veriyor. Türk İşi Dondurma filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, konusu gerçek mi, hangi kanalda oynuyor, oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde ilelebet yer alıyor.

Kaybedenler Kulübü filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu ne anlatıyor oyuncu kadrosu Kaybedenler Kulübü filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu ne anlatıyor oyuncu kadrosu

Türk İşi Dondurma filmi ne zaman çekildi?

Türk İşi Dondurma filmi 2019 yılında çekildi. Tarihi ve dram türleri ile çekilen film 15 Mart 2019 tarihinde vizyona girdi. 16 hafta boyunca vizyonda kalan film, 571 bin 758 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 7 milyon 845 bin 651 TL gişe hasılatı elde etti. Farklı tarihlerde ve kanallarda izleyiciler ile buluşmaya devam eden film izleyenleri ekran başına kilitlemeye devam ediyor.

Türk İşi Dondurma filmi nerede çekildi?

Türk İşi Dondurma filmi İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz’da çekildi. Türk İşi Dondurma filminin çekimleri için Kemerburgaz’da çekim platosu kuruldu. 4 aylık bir çalışma yapıldı. Çekimler için 7 bin metrekarelik bir film setinde çekimler yapılmıştır.

Kağıttan Hayatlar filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Kağıttan Hayatlar filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Türk İşi Dondurma filmi hikayesi gerçek mi?

Türk İşi Dondurma filminin hikayesi gerçektir. 1900'lü yıllarda Avustralya'da yaşayan iki Türk, geçimlerini dondurma satarak sağlamaktadır. 1915 yılında Çanakkale Savaşı'nın çıktığını öğrendiklerinde ülkeleri için mücadele etmek adına Çanakale'ye cepheye gitmeye karar verirler. Fakat adadan çıkmalarına izin verilmez ve bu sıralarda Avustralya'da Türkiye aleyhine propaganda yapılmaya başlanmıştır. İngilizlerin asker devşirmek istediklerini öğrendiklerinde ise ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya'da vermeye karar verirler.

Türk İşi Dondurma filmi hangi kanalda oynuyor?

Türk İşi Dondurma filmi TRT 1 kanalında oynuyor. Film 6 Haziran Salı gününü 7 Haziran Çarşamba gününe bağlayan gece saat 00.15’te TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Yapımcısı Mustafa Uslu olan film, I. Cihan Harbi patlak verdiğinde milli mücadeleye hayatlarını sürdürdükleri Avustralya'da katkı vermeye çalışan iki arkadaşın hikâyesini ilelebet giriş anlatıyor.

Hareket Sekiz filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu Hareket Sekiz filmi nerede çekildi ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu

Türk İşi Dondurma filmi oyuncuları isimleri

  • Erkan Kolçak Köstendil - Deveci Ali
  • Ali Atay - Dondurmacı Mehmet
  • Şebnem Bozoklu - Gülsüm
  • Will Thorp - Captain Wayne
  • Marleen Mathews - Maria
  • James Farley - David
  • Caner Kurtaran - Salim
  • Alma Terzic - Rose
  • Tristan Alexander - Billy
  • Carl Wharton - General Henry Willet

Tabutta Rövaşata filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri gerçek hikayesi Tabutta Rövaşata filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri gerçek hikayesi