Türkan Şoray’ın iki farklı oynadığı Şenlik Var filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Yeşilçam’ın eğlenceli filmlerinden olan ve bir diğer adı Bal Kız olan yapımın çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Türkan Şoray Şenlik Var filmi nerede çekildi, Türkan Şoray Şenlik Var filmi kaç yılında çekildi, Türkan Şoray Şenlik Var filmi oyuncuları isimleri nedir, Türkan Şoray Şenlik Var filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Zeliş ve Leyla Taner rolleri ile Türkan Şoray, Selim rolü ile Zeki Alasya, çocuk rolünde Ömer Dönmez ve Ekrem rolünde Salih Kırmızı var. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hülya Tuğlu, Semih Sezerli, Asuman Arsan, Mualla Sürer, Cevat Kurtuluş, Muammer Gözalan, Renan Fosforoğlu, Sevgi Kaya ve Rıza Tüzün rol alıyor.

Şenlik Var (Bal Kız) filminde, Zeliş, arkadaşları ile birlikte dolandırıcılık yapan genç bir kadındır. Bir gün kaçan köpeğini ararken ünlü şarkıcı Leyla Taner'in köşküne girmesi, genç kadının hayatının değişmesine neden olur. Girdiği köşkü kurcalamaya başlayan Zeliş, bu sırada Leyla Taner'e yakalanır. Birbirlerine olan benzerlik ikisini de oldukça şaşırtır. Bu sırada Leyla'nın rahatsızlanması işlerin karışmasına neden olur. Leyla'nın dinlenmesi gerekmektedir ancak hastalığını kimsenin öğrenmesini istemeyen Leyla, Zeliş'ten yerine geçmesini ister. Genç kadın, Leyla'nın isteğini yerine getirerek onun yerine sahneye çıkar. Ancak işler hiç de onların düşündüğü gibi gerçekleşmez. Türkan Şoray Şenlik Var (Bal Kız) filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi semtte çekildi, nerede çekilmiştir, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, hangi kanalda oynuyor, konusu ne sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde vippark yer alıyor.

Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?

Türkan Şoray Şenlik Var filmi kaç yılında çekildi?

Türkan Şoray Şenlik Var filmi 1974 yılında çekildi. Yönetmen koltuğunda Nejat Saydam’ın oturduğu film 1974 yılının Ekim ayında gösterime girdi. Günümüzde farklı tarihlerde ve farklı kanallarda Türkan Şoray hayranları ile buluşmaya devam eden filmin senaryosunu Erdoğan Tünaş yazdı. Yapımcısı Murat Köseoğlu olan filmin müziklerini usta müzisyen Metin Bükey hazırladı. Komedi türünde çekilen yapım 86 dakika sürüyor.

Türkan Şoray Şenlik Var filmi nerede çekildi?

Türkan Şoray Şenlik Var filmi İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Beşiktaş’ın Ortaköy semtinde yapıldı. Filmde Boğaz Köprüsü’nün Avrupa Yakası kısmı görünüyor. Ortaköy ve çevresinde çekim setleri kurularak filmin çekimleri yapıldı. Ayrıca İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında da çekimler yapıldı.

Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Türkan Şoray Şenlik Var filmi konusu ne?

Zeliş, arkadaşlarıyla beraber sokaklarda dolandırıcılık yapar. Bir gün köpeğini ararken kapısı açık bir köşke girer. Köşkün sahibi ünlü şarkıcı Leyla Taner’dir. Leyla, Zeliş’i evde eşyalarını kurcalarken yakalar. Zeliş’in kendisine tıpatıp benzer olduğunu fark eder. İkisi de bu duruma çok şaşırırlar. Daha sonra Leyla ağır bir hastalık geçirir. Dinlenmek için işlerine ara vermesi gerekir. Ama hasta olduğunu saklamak ister. Zeliş’e geçici olarak onun yerine geçmesini teklif eder. Zeliş, birkaç aylığına Leyla’nın yerine geçer. Ancak hiçbir şey plânladıkları gibi olmayacaktır.

Türkan Şoray Şenlik Var filmi hangi kanalda oynuyor?

Türkan Şoray Şenlik Var filmi 360 TV kanalında oynuyor. Yeşilçam filmi 4 Ağustos Cuma günü saat 17.30’da ve aynı günün gecesi saat 00.45’te 360 TV ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Acar Film tarafından çekilen yapımda, birbirine benzeyen iki kadının yer değiştirmesiyle yaşanan olaylar anlatılıyor. Filmde Türkan Şoray’ı Jeyan Mahfi Tözüm, Ömer Dönmez’i Birsen Kaplangı ve Salih Kırmızı’yı Esen Günay seslendirmiştir. Ayrıca Hülya Tuğlu’yu Alev Gürzop, Semih Sezerli’yi Şener Şen, Mualla Sürer’i Nezahat Tanyeri ve Cevat Kurtuluş’u Sadettin Erbil seslendirmiştir. 360 TV ekranlarında her gün en güzel Yeşilçam filmleri yayınlanmaya vippark giriş devam ediyor.

Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Türkan Şoray Şenlik Var filmi oyuncuları isimleri

 • Türkan Şoray (Zeliş / Leyla Taner)
 • Zeki Alasya (Selim)
 • Ömer Dönmez (Çocuk)
 • Salih Kırmızı (Ekrem)
 • Hülya Tuğlu (Canan)
 • Semih Sezerli (Süslü Kazım)
 • Asuman Arsan (Cemile Kuru)
 • Mualla Sürer (Güllü)
 • Cevat Kurtuluş (Uşak Rıza)
 • Muammer Gözalan (Hakim)
 • Renan Fosforoğlu (Doktor)
 • Mustafa Yavuz (Nikah Memuru)
 • Sabahat İzgü (Davetli)
 • Sevgi Kaya
 • Rıza Tüzün

Şenlik Var filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Faik Coşkun, Muzaffer Yenen, Kürşat Alnıaçık, Ahmet Açan, Günay Güner, Mehmet Uğur, Yaşar Şener (Vatandaş), Lütfü Engin (Sünnetci), Mehmet Yüksel (Jandarma), Hakkı Kıvanç (Komiser) ve Hayri Arlı.

Türkan Şoray Sultan filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları Türkan Şoray Sultan filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi hangi kanalda oyuncuları