Türkan Şoray Zulüm filmi televizyon ekranlarında Yeşilçam hayranları ile buluşuyor. Filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi, Türkan Şoray Zulüm filmi kaç yılında çekildi, Türkan Şoray Zulüm filmi oyuncuları isimleri nedir, Türkan Şoray Zulüm filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Ayla rolü ile Türkan Şoray, Tarık rolü ile Kartal Tibet ve Kerim rolü ile Murat Soydan paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Kayhan Yıldızoğlu, Nedret Güvenç, Yılmaz Gruda, Nezihe Güler, Necdet Yakın, Tuna Tunç ve Reşit Çıldam rol alıyor.

Zulüm filminde, Ayla, bir konservatuar öğrencisidir. Bir rastlantı sonucu ünlü bir besteci olan Tarık’la tanışır. Birbirlerine âşık olan gençler kısa sürede nişanlanır. Daha sonra Tarık bir yurtdışı seyahatinde geçirdiği kazada kolunu kaybeder. Sevdiği kadının karşısına bu şekilde çıkmak istemeyen genç adam Ayla’ya dönmez. Bu arada genç kadın bir gazinoda şarkı söylemeye başlamıştır. Gazinonun sahibi Kerim'in Ayla’ya âşık olması beklenmedik olayların habercisi olacaktır. Türkan Şoray Zulüm filminin çekildiği yer, çekim yeri, ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, konusu ne, hangi kanalda oynuyor, şarkıları kim söylüyor sorularının yanıtları ve filme dair merak edilen detaylar haberimizde elizabet yer alıyor.

Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Türkan Şoray Zulüm filmi kaç yılında çekildi?

Türkan Şoray Zulüm filmi 1972 yılında çekildi. Dram, gerilim, müzikal ve romantik türlerinde çekilen yapım 1 Mart 1972 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Senaryosu Bülent Oran ve Muzaffer Arslan tarafından yazılan filmin müziklerini Tuncer Necmioğlu ve Tuncer Aydınoğlu hazırladı. Yapımcısı Muzaffer Arslan olan film 83 dakika sürüyor.

Türkan Şoray Zulüm filmi nerede çekildi?

Türkan Şoray Zulüm filmi İstanbul’da çekildi. Konservatuar mezunu Ayla ile genç besteci Tarık'ın aşk hikayesinin ekranlara geldiği filmin çekimleri için İstanbul’un farklı ilçelerinde, semtlerinde ve mekanlarında çekim setleri kurularak çekimler yapılmıştır. Filmin çekimlerinin bazı sahneleri Beyoğlu’nda çekilmiştir. Beyoğlu Pera Palace Hotel’de de çekimler yapılmıştır. Sine Film tarafından çekilen film, Acar Film tarafından seslendirilmiş ve yayına hazırlanmıştır.

Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Çile filmi nerede çekildi hangi hastanede kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Türkan Şoray Zulüm filmi konusu ne?

Türkan Şoray Zulüm filmi konusu; yoksul mahalledeki evinden konservatuardaki mezuniyet törenine geç kalmamak için fırlayarak çıkan genç bir kadın ve aynı anda zengin evinden ve yine aynı törene gitmek için acele ile çıkan bir besteci. Erkek ile kadın yolda karşılaşırlar ve âşık olurlar. Adamın erkek kardeşi iyi yürekli ama karanlık işlere de bulaşmış birisidir. Âşık çift birbirlerinin isimlerini bile öğrenemeden erkeğin iş için İspanya’ya gitmesi yüzünden geçici olarak ayrılırlar ama orada yaşanan bir kaza bu üç karakterin de hayatını derinden etkileyecektir.

Türkan Şoray Zulüm filmi ödülleri

Türkan Şoray Zulüm filmi 1972 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde birçok ödülün sahibi oldu. Zulüm filmi Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen (Atıf Yılmaz), En İyi Görüntü Yönetmeni (Cengiz Tacer) ve En İyi Erkek Oyuncu (Murat Soydan) ödüllerini aldı. Filmde, genç bir müzisyenle ona âşık olan iki kardeşin hikâyesi ekranlara taşınıyor. Klasik bir Yeşilçam filmi olan yapım izleyenleri ekran başına kilitliyor.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Türkan Şoray Zulüm filminde şarkıları kim söylüyor?

Türkan Şoray Zulüm filminde şarkıları Nesrin Sipahi söylüyor. Nesrin Sipahi’nin muhteşem sesinden dinlediğimiz şarkılar: Sevil de Sevme, Rüyalar Gerçek Olsa, Artık Sevmeyeceğim ve Hicran adındaki sanat müziği klasikleridir. Türkan Şoray’ın tüm güzelliği ve etkileyici kostümlerinin eşliğinde Nesrin Sipahi’nin güçlü sesi ile yorumlanınca ortaya epey keyifli sahneler çıkıyor ve bu sahneler işitsel ve görsel açıdan filme sadece renk katmanın da ötesine geçiyorlar.

Türkan Şoray Zulüm filmi hangi kanalda oynuyor?

Türkan Şoray Zulüm filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 2 Temmuz Pazar günü saat 10.00, 19.00 ve aynı günün gecesi saat 00.15’te 360 TV ekranlarında Yeşilçam tutkunları ile buluşuyor. İlk görüşte birbirlerine tutkulu bir şekilde bağlanan bir şarkıcı kadın ile bir bestecinin, erkeğin geçirdiği bir kaza üzerine yarım kalan aşklarının hikâyesi ekranlara geliyor. Filmde Türkan Şoray’ı Jeyan Mahfi Tözüm, Kartal Tibet’i Hayri Esen ve Murat Soydan’ı Sadettin Erbil elizabet giriş seslendirmiştir.

Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Türkan Şoray Acele Koca Aranıyor filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

Türkan Şoray Zulüm filmi oyuncuları isimleri

 • Türkan Şoray (Ayla)
 • Kartal Tibet (Tarık)
 • Murat Soydan (Kerim)
 • Kayhan Yıldızoğlu (Rodolfo)
 • Nedret Güvenç (Saime)
 • Yılmaz Gruda (Sağır)
 • Nezihe Güler (Ayla'nın Annesi)
 • Necdet Yakın (Havalimanı Vazifelisi)
 • Tuna Tunç
 • Reşit Çıldam
 • Yeşim Tan (İspanyol Dansçı)
 • Yusuf Sezer (Sağır'ın Adamı)
 • Ali Seyhan (Sağır'ın Adamı)
 • Ali Demir (Uşak Muhsin)

Türkan Şoray Zulüm filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Mehmet Ali Güngör, Erdoğan Seren, Muammer Gözalan (Komiser), Hüseyin Salıcı (Kapıda Görevli Kişi), Lütfü Engin (Sağır'ın Adamı), Asım Nipton (Meyhaneci), Ayten Koçak (Mahkum), Murat Tok (Musa Efendi) ve Tevfik Şen (Sağır'ın Adamı).

Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Kara Gözlüm filmi ne zaman çekildi kaç yılında nerede çekildi hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri