Yaşanılan il dışında farklı bir bölgede baraka yahut çadır gibi alanlarda konaklanarak, dinlenmek, eğlenmek ereğiyle yapılan ufak tatillere kamp adı verilir. Açık havada, doğa ile baş başa vakit geçirilirken piknik yahut günübirlik gezilerle kamp etkinliği süslenebilir.

Kamp yapmaya niyetlenen kişi ilk olarak ufak çaplı bir araştırma yapar. Bu araştırmaya başka insanların gittikleri ve memnun kaldıkları kamp alanları da dahildir.

Akyaka Orman Kampı Hakkında Kısa Bilgi

Özellikle ilk defa orman kampı yapacak kişilere tavsiye edilen yerler arasında Akyaka orman kampı en baş sıralarda yer almaktadır. Muğla'da yer alan ve kamp yapmaktan korkan bireylerin tercih ettiği bu alan, günübirlik aktiviteler için de uygundur.

Bungalov ve karavan kamplarıyla da insanların dikkatini üzerine toplamaktadır. Kadınlar Nehri ve Azmak Nehri'ne yakın olduğundan dolayı sıcak aylarda kamp yapmak isteyenlerin tercihleri arasındadır.

Akyaka Orman Kamp Alanına Nasıl Ulaşılır?

Dalaman Havaalanı'na altmış altı kilometre uzaklıkta yer alan Akyaka orman kampı, Muğla şehir merkezine de otuz altı kilometre uzaklıktadır. Arabanız yahut şehir otobüsleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaris yakınlarında tatil yapanlara Marmaris ile arasında otuz bir kilometre olduğunu da söylemeliyiz. Belki birkaç günlük kaçamak yapmak isteyebilirsiniz.

Kaş Kamp Alanları Hakkında Bilgi

Ücretsiz kampları ile meşhur olan ve Antalya'da bulunan kaş kamp alanları sizler için derlenmiştir.

Kaş İnceboğaz plaj kamp alanı eşsiz deniz manzarası ile gelenlerin ayrılamadığı yerlerdendir. Ücretsiz bir plaj alanı olan bu bölgeye ulaşım pekte zor değildir. Şehir merkezinden 30-40 dakikalık bir yürüme mesafesi sonrasında ulaşılabilir.

Kaş uyuyan dev kamp alanı da kaş kamp alanları arasında farkını ortaya koyan yerlerden birisidir. Farkını dağ üzerinde kamp yapılması ile ortaya koymaktadır. Bu dağın etrafında bulunan patikalarda kamp severler gruplar hâlinde yürüyüşler yapmaktadır.

Kaş Camel Camping olarak bilinen bu kamp alanı yeşilin hâkim olduğu bir alandır. Ücrete tabii tutulan bu alan açık hava sineması ile de farkını ortaya koymaktadır. Buraya ulaşmak için en çok minibüsler tercih edilmektedir.

Kıyıköy'de Bulunan En İyi Kamp Alanları

Dinlenmek için birebir olan Kıyıköy kamp alanları İstanbul'a yakın oluşundan dolayı hafta sonu tatilleri için tercih edilmektedir. Sessizliğin hüküm sürdüğü, doğa ve deniz manzarasıyla kalplere huzur veren Kıyıköy kamp alanları aşağıda yazmaktadır.

  • Kıyıköy Mehmet Genç Kamp ve Piknik Alanı
  • Kıyıköy Carpe Diem Kamp Alanı
  • Salaş Kıyıköy Kamp Alanı