Türkiye'nin yerli otomobilinin tanıtımı, bugün gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende yerli otomobil ilk kez sahneye çıktı.

TOGG CEO'su Mehmet Gürkan Karakaş, araçlar sahneye çıkmadan önce konuşma yaptı. Çok heyecanlı olduklarını ifade eden Karakaş,  böyle bir faaliyete başlamanın tam zamanı olduğunu ve Türkiye'nin yarım asırlık hayaline kavuşturacak bir adım attıklarını kaydetti.

YERLİ ARAÇ FABRİKASI NEREDE - NEREDE ÜRETİLECEK?

Yerli araç, Bursa'nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek fabrikada üretilecek. 2022 yılında Türkiye'de şarj altyapıları hazırlanacak. Yerli otomobilin ilk siparişini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

İzmir Bayındır Süt İşleme Fabrikası üretime başladı İzmir Bayındır Süt İşleme Fabrikası üretime başladı

Araç, 30 dakika hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak ve 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak. Araç, 200 beygir ve 400 beygir olarak üretilecek.

Türkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntüler

Türkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntülerTürkiye'nin yerli otomobili tanıtıldı, işte ilk görüntüler