Tuzlu havuz sistemleri insan sağlığını koruyarak eğlenmenin önün açan bir teknoloji olarak son yıllarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında klorun cildi ve gözleri olumsuz yönde etkilediğini gözler önüne seren bilimsel araştırmalardır.

Yine aynı şekilde bilimsel araştırmalar ise deniz suyunun yani tuzlu suyun insan cildi için faydalı olduğu da ispatlanmıştır. Bu nedenle havuzlarda artık genel olarak deniz suyuna yakın oranda tuzluluk sağlayan tuz klor jeneratörleri kullanılmaktadır.

Havuzların temizliği için kimyasal maddeler yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu kimyasallar su içindeki bakterileri yok etse de insan sağlığını da tehlikeye atacak kimyasal tepkimelere neden olmaktadır. Klorlanmış temiz ve sağlıklı su diyerek girdiğiniz havuzlar sizleri sağlık açısından kötü etkileyebilir.

Tuzlu Havuz Sistemi Nedir?

Tuzlu havuz sistemi, tuzdan klor üreten jeneratör sistemlerin kurulu olduğu bir havuz dezenfeksiyon yöntemi olarak bilinmektedir. Bu dezenfeksiyon yöntemi hem çevreci hem de insan sağlığı açısından zararsız bir yöntemdir. Tüm yüzme havuzlarının suyunu dezenfekte etmek için kullanılabilen tuzlu havuz sistemleri ekonomik bir sistem olarak da ön plana çıkıyor. Havuz içindeki suyun sağlıklı şekilde uzun süre kullanılmasını sağlayan bu sistem sayesinde maliyetler de ciddi oradan düşüyor.

Havuzlardaki suyun sağlıklı bir şekilde dezenfekte edilmesinde yardımcı olan bu sistem birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Özel ve umuma açık havuzlar, otel havuzları, belediyeye ait havuzlar, spor salonları ve su parkları gibi mekanlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca; göl, yunus akvaryumları, marina ve termal istasyon gibi büyük projeler için de uygun bir sistemdir.

Sistemin kurulumunda kullanılan BS Pool tuz klor jeneratörleri ve Zodiac tuz klor jeneratörleri en kaliteli ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu tuz klor jeneratörleri, tuzlu su içindeki klorürü elektrik akımı kullanarak klora dönüştürmektedir. Daha sonra elektrolitik hücrelerden geçen klor tuzlu suya iletilerek havuz suyunun sterilizasyonu sağlanmaktadır.

1- BS Pool Tuz Klor Jeneratörleri

Tuz insan sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Antiseptik özelliği bulunan tuz cilde ve gözlere zarar vermekten uzaktır. Tuzun içerisinde bulunan iyonlar insan vücuduna ve sağlığına olumlu yönde etki etmektedir. Ayrıca tuz sayesinde su daha berrak ve duru şekilde korunabilmektedir. Havuz zemini içerisinde leke ve yosun oluşumu engellenmektedir.

Yukarıda bahsedilen tüm olumlu koşulları sağlayan BS Pool tuz klor jeneratörleri birçok havuz sisteminde kullanılmaktadır. Bakımı ve kullanımı oldukça kolay olan bu klor jeneratörü pratik çözümler sunarak hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Tuzlu Havuz Sistemleri

2- Zodiac Tuz Klor Jeneratörleri

Zodiac tuz klor jeneratörleri bakteri ve algleri yok ederek temiz ve berrak bir surda sağlıkla ve güvenle yüzmeyi sağlamaktadır. Tuzlu havuz sistemleri için vazgeçilmez klor jeneratörlerinden biri olan bu ürün gözyaşı damlası kadar bir miktarda tuz ile etkili klor üretebilmektedir. Ürettiği bu klor miktarı ile havuz suyunu kısa sürede ve sağlıklı şekilde sterilize etmektedir.

Tuz Klor Jeneratörlerinin Fiyatları Ne Kadardır?

Tuz klor jeneratörü kullanarak birçok şeyden tasarruf edebilirsiniz. Bu tasarrufların başında zaman gelmektedir. Çünkü BS Pool tuz klor jeneratörleri ve Zodiac tuz klor jeneratörleri hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ettirme konusunda başarılı sistemlerdir.

Tuzlu havuz sistemlerinin en önemli parçalarından birisi olan klor jeneratörleri sürekli olarak su testi yapmanıza ve klor eklemenize gerek bırakmamaktadır. Bu da hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlamaktadır. Klor jeneratörleri sağladıkları tasarruf ile kısa sürede fiyatlarını amorti etmektedir.

Tuzlu havuz sistemleri hakkında daha fazla bilgiyi e-havuzmarket.com müşteri temsilcisinden bilgiala bilirsiniz.