Avanak Apti filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri Avanak Apti filmi ne zaman çekildi kaç yılında?

Avanak Apti filminin çekildiği yer, çekim yeri, oyuncu kadrosu karakterleri, kaç yılında çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı.

TV - Magazin 28.09.2022, 17:16
Avanak Apti filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri Avanak Apti filmi ne zaman çekildi kaç yılında?

Kemal Sunal’ın efsane yapımlarından olan Avanak Apti filminin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. Avanak Apti filmi nerede çekildi, Avanak Apti filmi oyuncuları isimleri, Avanak Apti filmi ne zaman çekildi kaç yılında sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmde, Apti arkadaşı Nuri ile birlikte afiş asıyor ve afişini astığı ses sanatçısı Nevin Şenses'e aşık. Apti parası olmadığı için Nevin'in onunla ilgilenmediğini düşünüyor. Bir gün Apti Nevin'i dinlemek için gazinoya gidiyor. Ufak bir karışıklık sonucu Apti'yi Urfalı Apti sanıyorlar ve hürmet gösteriyorlar. Apti gazinoda Nevin'e âşık olan gangster Barut Osman'ı bir güzel rezil ediyor. Osman, komiserin tehdidinden dolayı Apti'ye elini süremiyor.

Avanak Apti filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Ünal Gürel, Ali Şen, Macit Flordun, Necdet Yakın, Atilla Ergün ve Yadigar Ejder rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Natuk Baytan oturuyor. Yapımcısı Yahya Kılıç olan filmin senaryosunu Suavi Sualp yazdı. Komedi ve macera türünde thepapelbet çekilen Avanak Apti filmi 84 dakika sürüyor. Duvarlara afiş yapıştırarak hayatını kazanan Apti'nin güldürüsü ekranlara geliyor. Apti, ünlü bir şarkıcıya aşık oluyor. Ne var ki belalı bir kabadayı da aynı kadına aşık ve işler karışıyor.

Avanak Apti filmi ne zaman çekildi kaç yılında?

Avanak Apti filmi 1978 yılında çekildi. Sinemalarda gösterilen film büyük ilgi gördü. Avanak Apti filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Filmde yönetmen Natuk Baytan banka sahnesinde, müşteri olarak görülüyor. Kemal Sunal’ın rol gereği Ünal Gürel’e yedirdiği kravat, Ekrem Gökkaya tarafından pestilden thepapelbet giriş yapılmış.

Avanak Apti filmi nerede çekildi?

Avanak Apti filmi İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran semtinde çekildi. Filmin çekimleri Fatih Cankurtaran Mahallesi’nde ve çevresinde yapıldı. Avanak Apti filminin çekimleri Fatih’te tamamlandı.

Avanak Apti filmi oyuncuları isimleri

  • Kemal Sunal - Apti
  • Ayşen Gruda - Nevin Şenses
  • Ünal Gürel - Barut Osman
  • Necdet Yakın - Nuri
  • Ali Şen - Simsar Cafer
  • Atilla Ergün - Komiser
  • Yadigar Ejder - Urfalı Apti
  • Macit Flordun - Menajer Erto
  • Arap Celal - Barut'un adamı
  • Sönmez Yıkılmaz - Barut'un adamı
Yorumlar (0)