Baş Tacım Hint dizisi konusu nedir hangi yıl çekildi oyuncuları kim?

Kanal 7’nin Hint yapımlarından olan Baş Tacım dizisinin hikayesi, ne zaman kaç yılında çekildi ve oyuncu kadrosu isimleri soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 14.06.2022, 14:30 14.06.2022, 14:32
Baş Tacım Hint dizisi konusu nedir hangi yıl çekildi oyuncuları kim?

Kanal 7’de yayınlanan bölümleri ile büyük ilgi gören Hint yapımı Baş Tacım dizisinin detayları merak ediliyor. Baş Tacım Hint dizisi konusu nedir, Baş Tacım Hint dizisi hangi yıl çekildi, Baş Tacım oyuncuları kim? Sorularının yanıtları ortaya çıktı. Hindistan’da Pavitra Rishta adıyla gösterime giren ve Ekta Kapoor’un yapımcısı olduğu dizi Zee Tv’de yayınlanmıştır. Hindistan pembe dizilerinden olan Baş Tacım, bir Tamil dizisi olan ve Sun TV’de yayınlanan Thirumathi Selvam’dan uyarlanmıştır.

Baş Tacım dizisi, yayınlandığı dönemde Hindistan’da çok önemli televizyon ödüllerinin de sahibi olmuştur. En İyi Kadın Oyuncu ödülünden En İyi Erkek Oyuncu ödülüne, En İyi Dizi ödülünden En İyi Senaryo ödülüne onlarca ödül kazanmıştır. İzlenme rekorları kıran ve yoğun talep gören dizi yıllar sonra Hindistan’da yeniden gösterime girmiştir. Sadece Hindistan’da değil, toobet bölge ve Afrika ülkelerinde, Yeni Zelanda, Bulgaristan ve Türkiye’de de yayınlanmıştır.

Baş Tacım Hint dizisi hangi yıl çekildi?

Baş Tacım Hint dizisi 2009 yılında çekildi. Dizinin ilk bölümü 1 Haziran 2009’da gösterildi. Final bölümü ise 25 Ekim 2014’de ekranlara geldi. Ravindra Gautam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizi Hintçe yayınlandı. Hindistan’da 24’er dakikalık bölümleri ile ekranlara gelen dizi 5 yıl sürdü.

Baş Tacım Hint dizisi konusu nedir?

Archana’nın yengesi olan Manjusha, Manav’ın iyi bir makine mühendisi olduğunu, kariyerinin yükselişte olduğunu ve başarılı biri olduğunu söylüyor ve Archana’yı yanıltıyor. İkili evleniyor ve daha sonra Archana, Manav’ın tamirci olduğu gerçeği ile yüzleşiyor. Kendisine yalan söylendiğini düşünse de evliliğini bitirmiyor. Diğer taraftan ise Manav’ın kardeşi olan Sachin trafik kazası sonucunda yaşamını yitiriyor. Sachin’in hamile karısı Shravani ise tek başına kalıyor.

Manav’ın ailesi, Shravani’yi Manav’da evlendirmek istiyor. Archana’dan ayrılması gerektiğini söylüyorlar. Archana ise istemediği halde Manav’dan ayrılıyor ve şehri terk ediyor. Yıllar sonra ise geri dönüyor. İki kadın arasında kalan Manav’ın kararları dizide ekrana geliyor.

Hint dizisi Baş Tacım oyuncuları kim?

 • Ankita Lokhande (Archana Deshmukh - Ankita Karmarkar)
 • Sushant Singh Rajput (Hiten Tejwani - Manav Deshmukh)
 • Usha Nadkarni (Savita Deshmukh)
 • Asha Negi Purvi (Purvi Deshmukh)
 • Rithvik Dhanjani (Arjun Kirloskar)
 • Shruti Kanwar (Ovi Deshmukh)
 • Mrinalini Tyagi (Tejaswini Deshmukh)
 • Ankit Narang (Soham Deshmukh / Raghav Mhatre)
 • Karan Veer Mehra (Naren Karmarkar)
 • Ruhee Bagga (Pari Kirloskar)
 • Savita Prabhune (Sulochana Karanjkar)
Yorumlar (4)
A 1 yıl önce
Güzel bir diziye benziyor.
jumayeva mahriban 11 ay önce
cok güzel bir dizi.Ayryca bunlar benim hayatymda olmuşdu, ve ben diziden cok seyi ogrendim o yuzden cok rahatym gelecek hayatyma.
Cigdem 1 yıl önce
Acaba manav rolundeki sushant sing rajput dizinin kaçıncı bölümünde ayrildi
jumayeva mahriban 11 ay önce
Ben aslynda Purviye biraz sabr et biticek.Arjun senin olucak.Ve pes etmeden savaş, çünkü aslynda Arjun seni seviyor.