Çalgı Çengi filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Çalgı Çengi filmi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

TV ekranlarında yayınlanacak olan Çalgı Çengi filminin çekildiği yer, çekim yeri, film kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri ve hangi kanalda oynuyor soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 16.06.2022, 22:58
Çalgı Çengi filmi ne zaman çekildi nerede çekildi Çalgı Çengi filmi oyuncuları isimleri hangi kanalda?

Televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak olan Çalgı Çengi filminin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Çalgı Çengi filmi ne zaman çekildi, Çalgı Çengi filmi nerede çekildi, Çalgı Çengi filmi oyuncuları isimleri ve Çalgı Çengi filmi hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları merak ediliyor. Başrollerini Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Erdal Tosun, Tuna Orhan, Cahit Gök, Aykut Köseler, Şinasi Yurtsever, Hazal Kaya ve Bora Akkaş rol alıyor.

Çalgı Çengi filminin yönetmen koltuğunda aynı zamanda senaryosunu yazan Selçuk Aydemir oturuyor. Filmin yapımcıları arasında Cem Yılmaz, Salih Özsarı ve Onur Yıldız var. Çalgı Çengi’nin müziklerini usta müzisyen Mehmet Erdem ile Alper Atakan hazırladı. Fida Film tarafından wipbet komedi ve macera türünde çekilen film izleyenleri kahkahaya boğacak.

Çalgı Çengi filmi ne zaman çekildi?

TV ekranlarında yayınlanacak olan Çalgı Çengi filmi 2010 yılında çekildi. 16 Şubat 2011 tarihinde vizyona girerek sinemaseverler ile buluştu. 90 dakika süren film 59 bin 736 kişi tarafından izlendi ve toplamda 520 bin 522 TL hasılat elde etti. Filmin ayrıca Çalgı Çengi İkimiz adıyla bir devam filmi çekildi. Film 30 bin TL bütçe ile çekilmiştir.

Çalgı Çengi filmi nerede çekildi?

Çalgı Çengi filmi İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’nda çekildi. Filmin çekimleri için her iki yakada da çekim setleri kuruldu. Çekimlerin bir bölümü Anadolu Yakası’nda bulunan Maltepe ilçesine bağlı Küçükyalı’da yapıldı.

Çalgı Çengi filmi hangi kanalda oynuyor?

Çalgı Çengi filmi Fox TV kanalında oynuyor. Film 17 Haziran’da saat 01.30’da başlayacak. Film, düğün, nişan gibi organizasyonlarda müzisyenlik yapan iki teyze oğlunun bir cinayete tanık olmasıyla gelişen olayları konu alıyor.

Çalgı Çengi filmi oyuncuları isimleri

  • Ahmet Kural - Gürkan
  • Murat Cemcir - Salih
  • Erdal Tosun - Nihat
  • Tuna Orhan - Mafya
  • Cahit Gök - Mafya 2
  • Aykut Köseler - Güvenlik Görevlisi
  • Şinasi Yurtsever - Nakliyatçı 1
  • İlker Yakut - Nakliyatçı 2
  • Ceyhun Güneş - Nakliyatçı 3

Çalgı Çengi filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler rol aldı; Hazal Kaya - Kapıdan Bakan Kız, Bora Akkaş - Kapıdan Bakan Çocuk, Serap Önder – Komşu, Berfu Öngören - Güvenlikçinin Karısı, Cüneyt Süleymanoğlu – İlahiyatçı ve Arif Ekin - Camideki Dede.

Yorumlar (0)