Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi konusu ne kaç yılında ne zaman çekildi çekildiği yer neresi?

Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi, nerede çekildi, hikayesi nedir ve oyuncu kadrosunda kimler var soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 08.08.2021, 15:45 08.08.2021, 15:48
Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi konusu ne kaç yılında ne zaman çekildi çekildiği yer neresi?

Canım Kardeşim filminin kaç yılında ve nerede çekildiği, hikayesi, oyuncu kadrosu ve detayları merak ediliyor. Yeşilçam’ın dramı yüksek filmlerinden olan Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi? Canım Kardeşim filminin konusu ne? Canım Kardeşim filmi ne zaman çekildi? Canım Kardeşim filminin çekildiği yer neresi? Soruları cevaplandı. Murat rolünde Tarık Akan, Halit rolünde Halit Akçatepe ve Kahraman rolünde Kahraman Kıral’ın başrolde olduğu, yapımcısı ve yönetmeni Ertem Eğilmez olan ve senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı Canım Kardeşim filminin müzikleri Cahit Oben yazdı ve görüntü yönetmeni koltuğunda Erdoğan Engin vardı.

Dram filmi olan Canım Kardeşim filmi Türk sinemasının ölümsüz ve efsane yapımları arasında popülerliğini korumayı sürdürüyor. Canım Kardeşim filminin hangi yıl çekildiği, konusu ve çekim yeri ortaya çıktı.

yumurcak filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi

CANIM KARDEŞİM FİLMİ HANGİ YIL ÇEKİLDİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın dram yüklü ve izleyenleri gözyaşlarına boğan yapımlarından olan Canım Kardeşim filmi 1973 yılında çekildi. Film aynı yılın Mart ayında vizyona girerek izleyici ile buluştu.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ ÇEKİLDİĞİ YER NERESİ?

Oyuncuların önemli bir dram filmine imza attığı Canım Kardeşim filminin çekildiği yer İstanbul ve İzmir şehirleridir. Film İzmir ve İstanbul’un farklı ilçe ve semtlerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümünün ve at yarışı sahnelerinin İzmir’de yapıldığı biliniyor.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ KONUSU NE?

Canım Kardeşim filminde küçük Kahraman’ın hikayesi ekrana geliyor. Ağabeyi ve ağabeyinin arkadaşı ile yoksul ama neşeli bir hayat süren Kahraman’ın kanser olduğu ortaya çıkıyor. Murat ile Halit, Kahraman’ın son günlerinde her isteğini yerine getirmeye çalışıyor.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)