Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi konusu ne kaç yılında ne zaman çekildi çekildiği yer neresi?

Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi, nerede çekildi, hikayesi nedir ve oyuncu kadrosunda kimler var soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 08.11.2022, 02:47 08.11.2022, 02:51
Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi konusu ne kaç yılında ne zaman çekildi çekildiği yer neresi?

Canım Kardeşim filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Yeşilçam’ın dramı yüksek filmlerinden olan Canım Kardeşim filminin kaç yılında ve nerede çekildiği, hikayesi, oyuncu kadrosu ve detayları merak ediliyor. Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi? Canım Kardeşim filmi konusu ne? Canım Kardeşim filmi kaç yılında ne zaman çekildi? Canım Kardeşim filminin çekildiği yer neresi? Soruları cevap buldu.

Murat rolünde Tarık Akan, Halit rolünde Halit Akçatepe ve Kahraman rolünde Kahraman Kıral’ın başrolde olduğu, yapımcısı ve yönetmeni Ertem Eğilmez olan ve senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı Canım Kardeşim filminin müzikleri Cahit Oben yazdı ve görüntü yönetmeni koltuğunda Erdoğan Engin vardı. Dram filmi olan Canım Kardeşim filmi Türk sinemasının ölümsüz ve efsane yapımları arasında popülerliğini korumayı sürdürüyor. Canım Kardeşim filminin hangi yıl çekildiği, konusu ve çekim yeri ortaya çıktı. Tüm detaylar haberimizde betmoney yer alıyor.

Canım Kardeşim filmi hangi yıl çekildi ne zaman kaç yılında çekildi?

Yeşilçam’ın dram yüklü ve izleyenleri gözyaşlarına boğan yapımlarından olan Canım Kardeşim filmi 1973 yılında çekildi. Film aynı yılın Mart ayında vizyona girerek izleyici ile buluştu. Televizyon ekranlarında sinema tutkunları ile buluşmaya devam ediyor.

Canım Kardeşim filmi çekildiği yer neresi?

Oyuncuların önemli bir dram filmine imza attığı Canım Kardeşim filminin çekildiği yer İstanbul ve İzmir şehirleridir. Film İzmir ve İstanbul’un farklı ilçe ve semtlerinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümünün ve at yarışı sahnelerinin İzmir’de yapıldığı biliniyor. Çekimlerin tamamlanmasının ardından film sinemalarda gösterime girdi ve büyük ilgi betmoney giriş gördü.

Canım Kardeşim filmi konusu ne?

Canım Kardeşim filminde küçük Kahraman’ın hikayesi ekrana geliyor. Ağabeyi ve ağabeyinin arkadaşı ile yoksul ama neşeli bir hayat süren Kahraman’ın kanser olduğu ortaya çıkıyor. Murat ile Halit, Kahraman’ın son günlerinde her isteğini yerine getirmeye çalışıyor.

Canım Kardeşim filmi oyuncuları isimleri

 • Tarık Akan (Murat)
 • Halit Akçatepe (Halit)
 • Kahraman Kıral (Kahraman)
 • Metin Akpınar (Kancı Mehmet)
 • Adile Naşit (Öğretmen)
 • Kemal Sunal (Yolcu)
 • Sıtkı Akçatepe (Musta)
 • Ali Yalaz (Doktor)
 • Renan Fosforoğlu (Lokanta Sahibi)
 • Ahmet Turgutlu (Kasap)
 • Kamer Sadık (Ziya Efendi)
Yorumlar (0)