Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi?

Efsane filmlerden olan Canım Kardeşim filminin çekildiği yer, çekim yerleri, oyuncu kadrosu ve karakterleri ile Canım Kardeşim ne zaman çekildi? Soruları yanıtlandı.

TV - Magazin 28.06.2020, 14:07
Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi?

Canım Kardeşim filmi Show TV ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Türk sinemasının ölümsüz eserlerinden olan Canım Kardeşim filminin çekildiği yer, çekim yerleri, oyuncu kadrosu ve karakterleri ile filmin ne zaman, hangi yıl çekildiği araştırılıyor. Canım Kardeşim filmi nerede çekildi? Canım Kardeşim filmi oyuncuları kim? Canım Kardeşim filmi kaç yılında çekildi? Sorularının yanıtı ortaya çıktı. Yapımcısı ve yönetmeni Ertem Eğilmez, senaristi Sadık Şendil olan ve başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral’ın paylaştığı Canım Kardeşim filminin müziklerini Cahit Oben hazırladı. Arzu Film stüdyolarında çekilen ve dram filmi olan Canım Kardeşim filmi 90 dakika sürüyor. Film ilk yayınlandığı dönemde en iyi yönetmen, en iyi müzik ve en iyi film dallarında da ödüller aldı. Canım Kardeşim filminin çekim yerleri ve oyuncu kadrosu ile çekim tarihi haberimizde yer alıyor.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Türk sinemasının en sevilen dram filmlerinden olan Canım Kardeşim filmi İzmir ve İstanbul’da çekildi. Filmin bir bölümünde yer alan at yarışları sahnelerinin İzmir’de çekildiği biliniyor. Filmin diğer sahneleri ise İstanbul’da çekilmiştir.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Hala ilgiyle takip edilen yapımlardan olan Canım Kardeşim filmi 1973 yılında çekildi. Film 1 Mart 1973 tarihinde izleyici ile buluştu ve büyük ses getirdi.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ OYUNCULARI KİM?

Tarık Akan (Murat)

Halit Akçatepe (Halit)

Kahraman Kıral (Kahraman)

Metin Akpınar (Kancı Mehmet)

Adile Naşit (Öğretmen)

Kemal Sunal (Yolcu)

Sıtkı Akçatepe (Musta)

Ali Yağız (Doktor)

Renan Fosforoğlu (Lokanta Sahibi)

Ahmet Turgutlu (Kasap)

Kamer Sadık (Ziya Efendi)

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:52
Güneş 08:18
Öğle 13:28
İkindi 16:05
Akşam 18:28
Yatsı 19:48