Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, çocuğun adı ne, ne zaman çekildi?

Televizyon ekranlarında yayınlanan Canım Kardeşim filminin çekildiği yer, oyuncu kadrosu, filmdeki çocuğun gerçek adı ve kaç yılında çekildi soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 08.08.2021, 15:40 08.08.2021, 15:44
Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, çocuğun adı ne, ne zaman çekildi?

Show TV ekranlarında izleyici ile buluşan Canım Kardeşim filminin detayları merak ediliyor. Canım Kardeşim filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, çocuğun adı ne, ne zaman çekildi? Sorularının yanıtları araştırılıyor. Yapımcısı ve yönetmeni Ertem Eğilmez olan ve senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı filmin başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Metin Akpınar, Adile Naşit, Kemal Sunal ve Sıtkı Akçatepe var.

Müziklerini Cahit Oben’in hazırladığı Canım Kardeşim filmi Arzu Film tarafından çekildi. Dram türünde çekilen ve hala aynı etkiye sahip olan nadir filmlerden olan yapım 90 dakika sürüyor. Filmin tahmini 1 milyon 147 bin 600 lira hasılat elde ettiği biliniyor. Türk sinemasının başyapıtları arasında gösterilen film, yayınlandığı döneme de damga vurdu.

Canım Kardeşim filminde, Küçük Kahraman, abisi ve abisinin arkadaşı Halit ile birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürüyor. Daha sonra babaları dumandan zehirleniyor ve ölüyor. Kahraman, abisi Murat’a kalıyor. Kahraman’ın tek hayali eve bir televizyon alınması oluyor. Ardından Kahraman hastalanıyor ve doktor kanser teşhisi koyuyor. Kahraman, kardeşinin her isteğini yerine getirmek için çabalıyor.

çiçek abbas filminin çekildiği yer neresi hangi semtte çekildi ne zaman

Canım Kardeşim filmi ne zaman çekildi?

Canım Kardeşim filmi 1973 tarihinde çekildi. Dram filmi, 1 Mart 1973 tarihinde sinemalarda gösterilmeye başlandı. Filmin yapımcısı ve yönetmeni olan Ertem Eğilmez, Sadık Şendil’den toplumcu ve gerçekçi bir senaryo istiyor ve gelen senaryoyu çok beğenip filme çekmeye karar veriyor.

Canım Kardeşim filmi nerede çekildi?

Canım Kardeşim filmi İzmir ve İstanbul’da çekildi. Filmin bazı bölümleri İzmir’de çekilirken, büyük bölümü ise İstanbul’un farklı ilçe ve semtlerinde çekilmiştir.

Canım Kardeşim filmi çocuğun adı ne?

Canım Kardeşim filminde yer alan çocuğun gerçek adı Kahraman’dır. Filmde de Kahraman adıyla rol alan kişi Kahraman Kıral adındaki oyuncudur.

tatlı dillim filmi nerede çekildi kaç yılında

Canım Kardeşim filmi oyuncuları kim?

 • Tarık Akan - Murat
 • Halit Akçatepe - Halit
 • Kahraman Kıral - Kahraman
 • Metin Akpınar - Kancı Mehmet
 • Adile Naşit - Öğretmen
 • Kemal Sunal  - Yolcu
 • Sıtkı Akçatepe - Musta
 • Ali Yalaz - Doktor
 • Renan Fosforoğlu - Lokanta Sahibi
 • Ahmet Turgutlu - Kasap
 • Kamer Sadık - Ziya Efendi

delisin filmi nerede çekildi kaç yılında alembeyendi nerede

Yorumlar (0)