Cem Yılmaz Hokkabaz filmi hangi kanalda oynuyor çekildiği yer oyuncu kadrosu ne zaman hangi yıl çekildi?

TV ekranlarında yayınlanan Cem Yılmaz’ın Hokkabaz filmi oyuncuları kim, nerede çekildi, ne zaman çekildi ve oynadığı kanal soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 15.06.2022, 16:55 15.06.2022, 16:58
Cem Yılmaz Hokkabaz filmi hangi kanalda oynuyor çekildiği yer oyuncu kadrosu ne zaman hangi yıl çekildi?

Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Cem Yılmaz’ın Hokkabaz filminin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Cem Yılmaz Hokkabaz filmi hangi kanalda oynuyor, çekildiği yer neresi, oyuncu kadrosu kimler var, hangi yıl çekildi? Sorularının yanıtları araştırılıyor. Yönetmen, senarist ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz olan filmin yapımcısı Necati Akpınar’dır. Oyuncu kadrosunda ayrıca Mazhar Alanson, Özlem Tekin ve Tuna Orhan rol alıyor. Müzikleri Ozan Çolakoğlu tarafından hazırlanan Hokkabaz filminin kurgusunu Engin Öztürk yaptı.

Beşiktaş Kültür Merkezi tarafından çekilen film 119 dakika sürüyor. Sinemalarda gösterimde kaldığı süre boyunca 9 milyon 146 bin 764 dolar hasılat elde eden filmde bir hokkabaz olan İskender’in ve yardımcısı Maradona’nın turne sırasında yaşadıkları maceralar anlatılıyor. Film 18. Ankara Uluslararası Film Festivali’nden de ödülle limanbet döndü. Hokkabaz filmi oyuncuları, nerede çekildi, ne zaman çekildi ve oynadığı kanal hangisi sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

Cem Yılmaz Hokkabaz filmi hangi yıl çekildi?

Cem Yılmaz’ın hem yazıp yönettiği hem de başrolde olduğu Hokkabaz filmi 2006 yılında çekildi. Film 15 Ocak 2006 tarihinde sinemalarda izleyici ile buluştu.

Hokkabaz filmi çekildiği yer neresi?

Hokkabaz filminin çekildiği yer İstanbul ve Çanakkale şehirleridir. Film İstanbul’un Şişli, Fatih ve Üsküdar ilçelerinde ve ayrıca Çanakkale’nin Gelibolu, Eceabat, Seddülbahir, Şehitler Abidesi bölgelerinde çekildi.

Hokkabaz filmi oyuncu kadrosu kimler var?

 • Cem Yılmaz (İskender Tünaydın)
 • Mazhar Alanson (Sait Tünaydın)
 • Özlem Tekin (Fatma Nur Gaye Türksönmez)
 • Tuna Orhan (Maradona - Orhan Direk)
 • Tuncer Salman (Aslan Türksönmez)
 • Kemal İnci (Cemal Ağa)
 • Gürgen Öz (Erkut)
 • Caner Alkaya (Samidin)
 • Ayçe Abana (Nuran Denizgünü)
 • Bahtiyar Engin (Gazanfer Denizgünü)
 • Ozan Uygun (İskender 8 yaş)

Hokkabaz filminin oyuncuları arasında ayrıca Onuryay Evrentan (Sibel), Suat Önen (Doktor), Selim Erdoğan (Sabahattin), Gamze Demirbilek (Aynur), Sennur Kaya (Emine), Ali Sarıbaş (Mandacı Ali), Orhan Eşkin, Müfit Aytekin, Ezgi Mola (Hemşire), Metin Keçeci (Çoban), Can Yılmaz (Göz doktoru), Suat Önen (Doktor), Seyhan Kaya (Polis) rol almıştır.

Hokkabaz filmi hangi kanalda oynuyor?

Hokkabaz filmi Star TV kanalında oynuyor. Film 15 Haziran akşamı saat 20:00 ve 22:45'te Türk filmi severler ile Star TV ekranlarında buluşacak.

Yorumlar (0)