Çiçek Abbas filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, Çiçek Abbas filmi kaç yılında çekildi, yönetmen kim?

Atışması ve replikleri ile ünlü olan Çiçek Abbas filminin çekildiği yer, oyuncu kadrosu ve karakterleri ile film ne zaman çekildi ve yönetmeni kim soruları cevap buldu.

TV - Magazin 27.05.2020, 21:31
Çiçek Abbas filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, Çiçek Abbas filmi kaç yılında çekildi, yönetmen kim?

Türk sinemasının ölümsüz eserleri arasında olan ve aynı tazeliğini koruyup hala adından sıkça söz ettiren Çiçek Abbas filmi yeniden televizyon ekranlarında yayınlanacak. Şener Şen’in unutulmaz oyunculuğu, İlyas Salman’ın meşhur filmi Çiçek Abbas filminin çekildiği yer, oyuncu kadrosu ve karakterleri, ne zaman çekildi ve yönetmeni kim sorularına cevap aranmaya devam ediyor. Çiçek Abbas filmi nerede çekildi? Çiçek Abbas filmi oyuncuları kim? Çiçek Abbas filmi kaç yılında çekildi? Çiçek Abbas’ın yönetmeni kim? Sorularının yanıtı bulundu. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden 1982 yılında en iyi senaryo dalında ödül alan Çiçek Abbas filminin senaryosunu Yavuz Turgul yazdı. Engin Karadağ’ın yapımcı olduğu ve Star TV ekranlarında izleyici ile buluşan Çiçek Abbas filminin müziklerini usta müzisyen Cahit Berkay hazırladı. Komedi, drama ve romantik türleri ile yayınlanan ve renkli olan Çiçek Abbas filmi 79 dakika sürüyor. Senaryo yazarı olan Yavuz Turgul, Çiçek Abbas filmini, o dönem gazetelerde haber olan bir minibüs şoförünün sevdiği kızı kaçırması olayından ilhamla yazdığı dile getirmişti. Çiçek Abbas filminin tüm merak edilen detayları ortaya çıktı.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Türk sinemasının en ünlü yapımlarından olan Çiçek Abbas filmi İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde çekildi. Çekim ekibi ve oyuncular, o dönem yoğun yağmurlar sebebiyle çok zor şartlarda çalıştılar. Öyle ki Alibeyköy’e çoğu kez otobüs veya taksi ile giden oyuncular, zorlu hava şartlarından dolayı Alibeyköy’de yaşayan vatandaşların evinde de kaldılar. Filmin önce Merter’de çekilmesi düşünülmüş, daha sonra ise Alibeyköy’de karar kılınmıştır.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ OYUNCULARI KİM?

Şener Şen (Şakir)

İlyas Salman (Abbas)

Ayşen Gruda (Şükriye)

Pembe Mutlu (Nazlı)

Ahmet Mekin (Mustafa)

İhsan Yüce

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Ölümsüz Yeşilçam filmlerinden olan Çiçek Abbas filmi 1981 ve 1982 yılında çekildi. Filmin çekimlerine 1981 yılının Ekim ayında başladı. Çevre halkının büyük ilgisi ve hava şartları sebebiyle birçok sahne belirlenen saatin ve günün dışında çekildi. Çiçek Abbas filminin sinemalarda gösterilmeye başladığı tarih ise 1 Eylül 1982 yılı olmuştu.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ YÖNETMENİ KİM?

Atışmaları ve replikleri hala dillerde pelesenk olan Çiçek Abbas filminin yönetmeni Sinan Çetin’dir. Sinan Çetin, filmin sonunun aslında daha farklı ve dramatik olduğunu, vatandaşlara mutlu bir son verebilmek için filmin finalinin değiştirildiğini dile getirmişti.

Yorumlar (0)