Çiçek Abbas filminin çekildiği yer, hangi semtte çekildi, Çiçek Abbas hangi yıl çekildi, hangi kanalda?

Yeşilçam’ın ölümsüz eseri Çiçek Abbas filmi nerede, hangi semtte çekildi, ne zaman, kaç yılında çekildi ve hangi kanalda oynuyor soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 27.05.2020, 21:37
Çiçek Abbas filminin çekildiği yer, hangi semtte çekildi, Çiçek Abbas hangi yıl çekildi, hangi kanalda?

Star TV ekranlarında seyirci ile buluşan Çiçek Abbas filminin çekim yerleri, nerede, hangi semtte çekildiği, ne zaman, kaç yılında çekildiği ve oynadığı kanal araştırılıyor. Çiçek Abbas filminin çekildiği yer neresi, hangi semtte çekildi? Çiçek Abbas filmi hangi yıl çekildi? Çiçek Abbas filmi hangi kanalda oynuyor? Sorularının yanıtı bulundu. Sinan Çetin’in yönettiği, Yavuz Turgul’un senaristi olduğu ve Şener ile İlyas Salman’ın hayat verdiği karakterler ile Türk sinemasının ölümsüz eserleri arasında yerini ayırtan Çiçek Abbas filmi Kök Film Stüdyolarında hazırlandı. 79 dakika süren Çiçek Abbas komedi ve drama filmi olarak ekranlara geliyor. Şakir’in minibüsünde muavin olarak çalışan Çiçek Abbas’ın öyküsünde, tek hayali minibüsçü olmak ve aşık olduğu kızla evlenmek olan Abbas’ın hikayesi beyazperdeye taşınıyor. Hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alan Çiçek Abbas ile Şakir’in çekişmeleri, izleyiciyi kah güldürüyor, kah hüzünlendiriyor. Çiçek Abbas filminin merak edilen ayrıntıları haberimizde yanıt buluyor.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİNİN ÇEKİLDİĞİ YER, HANGİ SEMTTE ÇEKİLDİ?

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden biri olan Çiçek Abbas filminin çekildiği yer İstanbul’un Alibeyköy ilçesidir. İstanbul’un Alibeyköy ilçesi / semtinde çekilen Çiçek Abbas filmi için ilk önce Merter bölgesi düşünülmüş, daha sonra Alibeyköy’de çekimlerin yapılmasına karar verilmiştir.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ HANGİ YIL ÇEKİLDİ?

Yeşilçam sinemasının en ünlü yapımlarından olan Çiçek Abbas filmi 1981 ve 1982 yıllarında çekildi. Filmin çekimlerine 1981 yılı Ekim ayında başlandı, 1 Eylül 1982’de ise sinemalarda gösterilmeye başlandı.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİ HANGİ KANALDA OYNUYOR?

Çiçek Abbas filmi Star TV kanalında oynuyor. Şakir’in ve Çiçek Abbas’ın hikayesi saat 21.45’de başlıyor.

Yorumlar (0)