Davut Güloğlu evli mi, eşi / sevgilisi kim, Davut Güloğlu aslen nereli, boyu kaç?

Sanatçı Davut Güloğlu’nun hayatı, kim ve aslen nereli olduğu, memleketi, boy bilgisi ve özel hayatına dair detaylar ortaya çıktı.

TV - Magazin 27.02.2021, 20:35 11.05.2021, 14:32
Davut Güloğlu evli mi, eşi / sevgilisi kim, Davut Güloğlu aslen nereli, boyu kaç?

İbo Show programının son konuklarından olan Davut Güloğlu’nun hayatına dair detaylar merak ediliyor. Davut Güloğlu kimdir, nereli, boyu kaç? Davut Güloğlu evli mi, eşi sevgilisi kim? Sorularının cevapları araştırılıyor. 1998 yılında Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi adlı albümü ile müzik piyasasına adım atan sanatçı, 2001 yılında çıkardığı Nurcanım albümü ile büyük bir patlama yaşadı. Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim haline gelen Güloğlu, 2003 yılında çıkardığı Katula Katula adlı albümü ile şöhretini daha da arttırdı. Aynı yıllarda özel hayatı ile de gündeme gelmeye başlayan ve yaşadığı aşklarla çok konuşulan Davut Güloğlu, 2004 yılında Dur Orda Dur, 2005 yılında Çat Çat, 2007 yılında Kapaklı Olsun ve 2009 yılında Kopalım Bari adlı albümleri ile müzik kariyerini sürdürdü. 2012 yılında Seni Seni adını taşıyan albümü ile müzikal çalışmalarına devam eden Karadenizli sanatçı, 2015 yılında Aşk, 2018 yılında ise Hayat Devam Ediyor / Bu Kadar Naz Olur mu? Adlı albümlerini piyasaya sürdü. Albüm çalışmalarına devam eden ve çok yakında yeni bir albüme imza atacak olan Davut Güloğlu, ayrıca birçok yapımda da rol almıştır. 2002 yılında Reyting Hamdi adlı yapımda oynayan, 2006 yılında Sev Kardeşim, 2007 yılında Tatlı İntikam ve 2008 yılında Komiser adlı yapımlarla kameralar karşısına geçen Güloğlu, Karadeniz müziğinin en önemli temsilcileri arasındadır. Ayrıca pop müziğin de bilinen isimlerinden olan sanatçı, aranjörlük de yapmaktadır. Davut Güloğlu’nun hayatı, kim ve aslen nereli olduğu, memleketi, boy bilgisi ve özel yaşamına dair ayrıntılar haberimizde yer buluyor.

Davut Güloğlu

Davut Güloğlu kimdir?

Sanatçı Davut Güloğlu 1972 Rize doğumludur. 49 yaşında olan şarkıcı, besteci ve oyuncu Güloğlu, 2001 yılından günümüze kamuoyunun yakından tanıdığı bir isimdir. 13 yaşında annesini, 14 yaşında babasını kaybeden ve 11 çocuklu kalabalık bir ailenin ortanca çocuğu olarak Rize’de eğitim hayatını sürdüren Güloğlu, çocukluk dönemini bu kayıplar nedeni ile sıkıntılı geçirmiştir. Sonraki yıllarda yaşamını İstanbul’da sürdürmeye devam eden ve gençlik yıllarında toptancılık yapmaya başlayan Güloğlu, Arif Sağ’ın müzik kursuna katılmış ve müzikal kariyerine ilk adımını atmıştır. İlk albümü ile Karadeniz bölgesinde adını kısa sürede duyuran Güloğlu, Nurcanım albümü ile yerel şöhretini ulusal boyutlara taşımıştır. Davut Güloğlu, etnik-pop akımını ilk başlatan şarkıcı olarak da tanınmaktadır. Katula Katula albümü ile de büyük başarı elde eden ve 'Karadeniz'in Ricky Martini' olarak anılmaya başlayan Davut Güloğlu, sonraki yıllarda albüm çalışmalarına, konserlere ve müzikal kariyerine devam etmiştir.

saba tümer evli mi, burcu ne, boyu kaç

Davut Güloğlu nereli?

Sanatçı Davut Güloğlu aslen Rizelidir. Rize’de doğan ve ilk gençlik yaşlarında İstanbul’a taşınan sanatçı, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Müzik kariyerine oyunculuk kariyeri de ekleyen sanatçı, 2006 yılında Sev Kardeşim adlı dizide Hande Ataizi ile birlikte başrolde yer almıştır. 2011 yılında ise Kanaltürk ekranlarında Ece Erken ile Hayata Gülerken adlı sabah programına imza atmıştır.

Davut Güloğlu

Davut Güloğlu boyu kaç?

Sanatçı Davut Güloğlu’nun boyu 1.75 cm’dir. Sanatçı ayrıca lise yıllarında Rize’de bir amatör futbol kulübünde yaklaşık 6 yıl top oynamıştır.

Davut Güloğlu evli mi, eşi sevgilisi kim?

Sanatçı Davut Güloğlu evli değildir. Güloğlu’nun eski eşi Sibel Yıldırım’dır. Çift 1993 yılında evlenmiş, 2003 yılında ise boşanmıştır. Güloğlu’nun bir oğlu ve bir kızı vardır.

volkan konak aslen nereli, eşi kim

Yorumlar (0)