Defne Samyeli aslen nereli, boyu kaç, kızı kim, eski hali, oynadığı diziler

Oyuncu, sunucu ve şarkıcı Defne Samyeli’nin hayatı, memleketi, boy bilgisi, kızları ve rol aldığı dizileri soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 08.04.2021, 02:12 16.04.2021, 20:56
Defne Samyeli aslen nereli, boyu kaç, kızı kim, eski hali, oynadığı diziler

Sunucu, oyuncu, şarkıcı ve köşe yazarı olan Defne Samyeli’nin yaşamına dair detaylar merak ediliyor. Defne Samyeli aslen nereli, boyu kaç, kızı kim, eski hali nasıl ve oynadığı diziler sorularının cevapları araştırılıyor. 17 Mart 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Samyeli, 1991 yılından günümüze kamuoyu tarafından yakından tanınan bir isim oldu. 49 yaşında olan oyuncu, 1995 ile 2011 yılları arasında Eren Talu ile bir evlilik yaşadı. Bu evlilikten Deren Talu ve Derin Talu adında 2 kızları var.

defne samyeli

Defne Samyeli aslen nereli?

Oyuncu ve şarkıcı Defne Samyeli aslen baba tarafından İstanbullu, anne tarafından Adanalıdır. İstanbullu amiral babası Haluk Samyeli ve otelcilik eğitimi almış Adana’nın Ramazanoğulları ailesinden gelen annesi Sendegül'ün ilk çocuğu olarak doğdu. Bir yıl sonra erkek kardeşi Suhan doğdu. 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü oldu. Daha sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli, Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D Ana Haber bülteninde haber sunuculuğu yapmıştır. Samyeli, Kanal D Ana Haber bülteninde farklı haber sunuş tarzıyla uluslararası 2 ödüle layık görülmüştür. Samyeli, Milliyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı, ardından Show TV Ana Haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. 2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv'de yayınlanan "Defne Her şey Bambaşka" isimli programı sunmuştur. Milliyet Gazetesi'nde röportajlar gerçekleştirerek köşe yazarlığı yapan Defne Samyeli gazete ile 3 Ocak 2015'te yollarını ayırmıştır.

defne samyeli

saba tümer

Defne Samyeli kızı kim?

Oyuncu ve şarkıcı Defne Samyeli’nin kızı Deren ve Derin Talu’dur. Samyeli'nin 4 Temmuz 1994 tarihli "Tek Başına" isimli bir albümü de bulunmaktadır. 2000 yılında rahim ağzı kanserine yakalanan Samyeli, New York'ta ameliyat olmuş ve daha sonra Türkiye'ye dönmüştür.

defne samyeli

Defne Samyeli boyu kaç?

Defne Samyeli’nin boyu 1.72 cm’dir. Samyeli, 18 yaşından beri 50 kilo olduğunu söylüyor. Kendisi gibi olmak isteyen kadınlar için sırlarını paylaşan sanatçı, haftanın 5 günü tekvando ve Muay Thai yaptığını dile getiriyor.

defne samyeli

Defne Samyeli oynadığı diziler

  • 2013: Babam Sınıfta Kaldı (Çiğdem) (Fox TV)
  • 2015-2016: Kurtlar Vadisi Pusu (Asya/Zeynep) (Kanal D)
  • 2018: İstanbullu Gelin (Star TV)
  • 2020: Hekimoğlu (Kanal D)
  • 2020-2021: Sol Yanım (Asena) (Star TV)

gülşah saraçoğlu

Yorumlar (0)