Deli Deli Küpeli filmi nerede çevrilmiştir / çevrildi, Deli Deli Küpeli filmi hangi ilde – ne zaman, kaç yılında çekildi?

Bir dönemin en çok konuşulan yapımlarından olan Deli Deli Küpeli filminin çekildiği yer, hangi ilde ve hangi yıl çekildiği yönündeki sorular yanıt buldu.

TV - Magazin 09.06.2020, 20:23
Deli Deli Küpeli filmi nerede çevrilmiştir / çevrildi, Deli Deli Küpeli filmi hangi ilde – ne zaman, kaç yılında çekildi?

Deli Deli Küpeli filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Kemal Sunal’ın güldürürken düşündüren filmlerinden olan Deli Deli Küpeli filminin çekildiği yer ve şehir ile filmin hangi yıl çekildiği araştırılmaya devam ediyor. Deli Deli Küpeli filmi nerede çevrilmiştir / çevrildi? Deli Deli Küpeli filmi hangi ilde çekildi? Deli Deli Küpeli filmi ne zaman, kaç yılında çekildi? Soruları cevap buldu. Kartal Tibet’in yönetmen, Memduh Ün’ün yapımcı, Osman F. Seden’in Senarist olduğu ve başrolde Kemal Sunal’ın yer aldığı filmin müziklerini usta müzisyen Cahit Berkay hazırladı. Dram ve komedi türleri ile ekranlara gelen film 87 dakika sürüyor. Deli Deli Küpeli filmine dair merak edilen soruların yanıtları ortaya çıktı.

DELİ DELİ KÜPELİ FİLMİ HANGİ İLDE ÇEKİLDİ?

Deli kaymakam Şaban’dan Casus Hatice’ye, Eşkıya Yılanoğlu’ndan Deli Hakim’e, Deli Çavul’tan Tefeci Mahmut Ağa’ya birbirinden renkli karakterlerin yer aldığı Deli Deli Küpeli filmi Bolu ilinde çekildi.

DELİ DELİ KÜPELİ FİLMİ NEREDE ÇEVRİLMİŞTİR / ÇEVRİLDİ?

Efsane yapımlarından olan Deli Deli Küpeli filmi Bolu’nun Elmalık Köyü’nde çevrilmiştir / çevrildi. Elmalık Köyü, Bolu merkeze 16 km mesafede bulunuyor ve köyün Adıgece (Çerkesçe) adı Pedsiye Hable’dir. Elmalık Köyü Bolu Dağı / Tüneli bölgesinde bulunuyor.

DELİ DELİ KÜPELİ FİLMİ NE ZAMAN – KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Komedinin ve dramının bir arada olduğu Deli Deli Küpeli filmi 1986 yılında çekildi ve beyazperdeye taşındı. Kemal Sunal’ın ev sevilen filmlerinden olan Deli Deli Küpeli filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmayı sürdürüyor.

Yorumlar (0)
21°
açık
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 05:30
Güneş 06:51
Öğle 13:10
İkindi 16:36
Akşam 19:18
Yatsı 20:34