Delisin filmi Alembeyendi nerede, filmin çekildiği yer, kaç yılında ne zaman hangi yıl çekildi?

Yeşilçam’ın ünlü yapımlarından Delisin filminin çekildiği Alembeyendi’nin nerede olduğu ve Delisin filmi kaç yılında çekildi sorusu cevap buldu.

TV - Magazin 26.07.2020, 15:13 29.05.2021, 22:36
Delisin filmi Alembeyendi nerede, filmin çekildiği yer, kaç yılında ne zaman hangi yıl çekildi?

Yeşilçam klasiklerinden olan Delisin filminin çekim yeri, Alembeyendi’nin nerede olduğu ve filmin kaç yılında çekildiği sorularına yanıt aranıyor. Delisin filmi Alembeyendi nerede? Delisin filmi çekildiği yer neresi? Delisin filmi ne zaman çekildi? Delisin filmi hangi yıl çekildi? Sorularının yanıtı ortaya çıktı. Ergin Orbey’in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği Delisin filminin yapımcısı Ertem Eğilmez’dir. Müziklerini ünlü müzisyen Atilla Özdemiroğlu’nun hazırladığı ve Arzu Film tarafından çekilen Yeşilçam filminin başrollerinde Tarık Akan, Necla Nazır, Hulusi Kentmen ve Adile Naşit rol aldı. Uzunluğu 87 dakika olan Delisin filmine dair merak edilenlerin yanıtları haberimizde yer alıyor.

tatlı dillim filmi nerede çekildi kaç yılında

DELİSİN FİLMİ ALEMBEYENDİ NEREDE?

Delisin filmi için çekim yeri olarak seçilen Alembeyendi Çanakkale’nin Yenice ilçesindedir. Alembeyendi’nin Yenice ilçesinin dağ köylerinden biri olduğu bilgisi internette yer alıyor.

DELİSİN FİLMİNİN ÇEKİLDİĞİ YER NERESİ?

Delisin filminin çekildiği yer Çanakkale şehridir. Filmin çekimleri için Çanakkale ilinin en doğusunda bulunan Yenice ilçesi tercih edilmiştir. Filmin tüm sahneleri Yenice ilçesi ve çevresinde çekilmiştir.

DELİSİN FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın ünlü klasikleri arasında sayılan Delisin filmi 1975 yılında çekildi. Necla Nazır’ın Alev, Tarık Akan’ın Ferit rolünde oynadığı filmde Hulusi Kentmen Mümtaz karakteri ve Adile Naşit Didar karakteri ile karşımıza çıkıyor.

canım kardeşim filminin çekildiği yer neresi ne zaman çekildi

Yorumlar (1)
Zero 2 yıl önce
Delisin ve ah nerede ben doğmadan bir sene once çekilmiş 76 ve 80 guzel yıllarmış o yıllarda ne telefon ne internet hicbirsey yoktu insanlarin birbirlerine saygisi varmis şimdi saygı denen birşey kalmadi