Ferhunde Hanımlar dizisi ne zaman çekildi, hangi yıl başladı, oyuncuları, Ferhunde Hanımlar nerede çekildi?

TRT’nin efsane dizilerinden Ferhunde Hanımlar dizisinin çekildiği yıl, dizinin ne zaman başladığı ve bittiği, oyuncu kadrosu ve çekildiği yer ortaya çıktı.

TV - Magazin 09.06.2020, 11:36
Ferhunde Hanımlar dizisi ne zaman çekildi, hangi yıl başladı, oyuncuları, Ferhunde Hanımlar nerede çekildi?

Türk televizyon tarihinin önemli dizilerinden olan ve izleyenleri yıllarca ekran başına kilitleyen Ferhunde Hanımlar dizisinin çekildiği yer ve tarih ile dizinin yayınlandığı yıllar ve oyuncu kadrosu merak ediliyor. Ferhunde Hanımlar dizisi ne zaman çekildi, hangi yıl başladı? Ferhunde Hanımlar dizisi nerede çekildi / çekilmiştir, oyuncuları kim? Sorularının yanıtı aranıyor. Başrollerini Beyhan Saran, Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal ve Şahap Sayılgan’ın paylaştığı dizi, ekranların en uzun soluklu ve günlük dizileri arasında yer alıyor. TRT 1’de ilk yıllarda Ferhunde Hanım ve Kızları adıyla yayınlanan dizi daha sonra İnterstar kanalında Ferhunde Hanımlar adıyla yayınlanmıştır. Senaryo yazım ekibinde Yeşim Olcay, Sevim Hazel Ünsal ve Gülsüm Kaplan’ın olduğu, yönetmen koltuğunda Tülay Eratalay ile Murat Karahüseyinoğlu’nun oturduğu Ferhunde Hanımlar dizisine dair merak edilenler cevap buldu.

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİ HANGİ YIL BAŞLADI?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ferhunde Hanımlar dizisi 1993 yılında başladı. Dizi 1995 yılında da Star TV kanalına geçti. 29 Mart 1993 tarihinde ilk bölümü ekranlara gelen dizi TRT İç Yapımlar tarafından hazırlandı.

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Ferhunde Hanımlar dizisi 1993 ile 1999 yılları arasında çekildi. 6 Sezon ve 1780 bölüm çekilen ve günlük yayınlanan dizinin her bölümü 1 saat 30 dakika sürdü. 1993-1994 yılları arasında TRT 1’de, 1993-1999 yılları arasında Star TV kanalında yayınlanan dizi büyük ilgi gördü.

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİ OYUNCULARI KİM?

Ferhunde Hanımlar dizisinin başrol oyuncuları arasında Beyhan Saran (Ferhunde Hanım), Baykal Saran (Behzat), Güven Hokna (Suzi), Melek Baykal (Nermin), Şahap Sayılgan (Bülent), İpek Çeken (Nevzat) ve Tamer Karadağlı (Selçuk) isimleri var. Ferhunde Hanımlar dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri ayrıca şunlar; Meral Niron (Şüküfe), Ayşe Nil Şamlıoğlu (Meftune), Simge Selçuk (Yonca), Hatice Aslan (Nejla), Turgay Tanülkü (Belalı), Hülya Gülşen Irmak (Müjgan), Volkan Ünal (Tufan), Hakan Salınmış (Mehmet), Leyla Okay (Kiraz), Emine Altuğ Yılmaz (Cennet), Levent Çelmen (Fehmi).

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Bir dönem ekranlara damga vuran Ferhunde Hanımlar dizisi Ankara ilinin Çankaya ilçesinde çekildi. Ferhunde Hanım dizisinin çekildiği yer Çankaya’nın Kavaklıdere Mahallesidir.

Yorumlar (0)
25°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 13:09
İkindi 16:34
Akşam 19:15
Yatsı 20:31