Feryat filmi hangi şehirde çekildi hangi adada kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Feryat filmi nerede çekildi, çekildiği yer, çekim yeri, Feryat filmi ne zaman çekildi ve oyuncu kadrosu karakterleri soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 10.09.2022, 13:48
Feryat filmi hangi şehirde çekildi hangi adada kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri

Emel Sayın ve Tarık Akan’ın başrolde olduğu Feryat filminin yapım ve çekim ayrıntıları merak ediliyor. Feryat filmi hangi şehirde çekildi hangi adada, Feryat filmi kaç yılında çekildi, Feryat filmi oyuncuları isimleri soruları yanıt buldu. Senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı, yapımcısı Nahit Ataman olan ve yönetmen koltuğunda Orhan Elmas’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Emel Sayın, Tarık Akan, Memduh Ün, Halit Akçatepe, Şükriye Atav ve Mürüvvet Simrol alıyor.

Feryat filminde, ünlü bir şarkıcıyla bir adam arasındaki aşk ilişkisi anlatılıyor. Feride sevdiği adam tarafından kötülüğe maruz kalınca babası onu evlatlıktan reddediyor. Feride, bir çadır tiyatrosunda şarkıcılık yapmaya başlıyor. Yıllar sonra tiyatro Feride’nin memleketine de uğruyor. Burada Feride, Ferdi adında bir üniversite öğrencisiyle tanışıyor. Birbirlerine âşık oluyorlar. Ancak Feride gerçek kimliğini Ferdi’den saklıyor. Tiyatro başka bir şehre tulipbet gideceği zaman Ferdi’ye bir mektup bırakarak ondan ayrılıyor. Yıllar sonra Feride ünlü bir şarkıcı oluyor. Bu sayede Feride ile Ferdi’nin yolları tekrardan kesişiyor.

Feryat filmi kaç yılında çekildi?

Feryat filmi 1972 yılında çekildi. Dram ve romantik türleri ile ekranlara gelen filmin müziklerini Metin Bükey hazırladı. Feride (Emel Sayın), erkek arkadaşının yaptığı olumsuz davranışlar neticesinde babası tarafından evinden kapı dışarı edilir. Evde kovulan genç kadın bu durumu gururuna yediremez ve kendi ayakları üzerinde durmak için yola koyulur. Bir çadır tiyatrosunda işe başlayarak şehir şehir gösterilere tulipbet giriş katılmaktadır. Genç kadının yolu yakışıklı oyuncu Ferdi (Tarık Akan) ile kesişir.

Feryat filmi hangi şehirde çekildi hangi adada?

Feryat filmi İstanbul ve Antalya şehrinde çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Antalya’da yapıldı. Bazı sahnelerin Antalya Cennet Tepesi’nde çekildiği biliniyor. Diğer sahneler ise İstanbul’un farklı ilçe ve mekanlarında çekilmiştir.

Feryat filmi oyuncuları isimleri

 • Emel Sayın – Feride / Funda
 • Tarık Akan – Ferdi
 • Memduh Ün – Vedat
 • Halit Akçatepe – Mıstık
 • Şükriye Atav – Ferdi'nin annesi
 • Mürüvvet Sim – Mıstık'ın ablası
 • Metin Akpınar – Konuk oyuncu
 • Leman Akçatepe – Funda'nın annesi
 • Hüseyin Salıcı – Funda'nın babası
 • Handan Adalı – Suzan
 • Ekrem Dümer – Gazino sahibi

Feryat filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Nezihe Güler (Funda'nın Babaannesi), Suphi Tekniker (Ferdi'nin Arkadaşı, İsmail Erbay (Doktor), Kadri Ögelman (Doktor), Sedat Demir (Göz Doktoru), Yalçın Boratap (Ferdi'nin Arkadaşı), Mustafa Yavuz (Garson), Faik Coşkun (Çadır Gazinosu Sahibi), Muammer Gözalan (Vedat'ın Babası) ve Müşerref Çapın (Vedat'ın Annesi).

Yorumlar (0)