Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi hangi okulda nerede çekildi, ne zaman kaç yılında çekildi?

Yeşilçam klasiği olan Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekildiği yer ve film ne zaman çekildi, hangi yıl çekildi sorularının yanıtı ortaya çıktı.

TV - Magazin 28.06.2020, 20:11 14.06.2021, 17:37
Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi hangi okulda nerede çekildi, ne zaman kaç yılında çekildi?

Yeşilçam’ın ölümsüz ve unutulmaz film serisinin Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor adlı filminin çekildiği yer, filmin ne zaman ve hangi yıl çekildiği araştırılıyor. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi nerede çekildi? Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi kaç yılında çekildi? Sorularının yanıtı aranıyor. Serinin beşinci filmi olan ve İnek Şaban karakterini canlandıran Kemal Sunal’ın rol almadığı yapım aynı zamanda Münir Özkul’un oynadığı son Hababam Sınıfı filmi olma özelliğini de taşıyor. Film, Kartal Tibet’in yönettiği ilk Hababam Sınıfı filmidir. Yapımcısı Nahit Ataman ve Ertem Eğilmez olan, Sadik Şendil’in Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden senaryolaştırdığı Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi Arzu Film stüdyolarında hazırlandı. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin nerede çekildiği ve kaç yılında çekildiği sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor.

hababam sınıfı müzesi nerede çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI DOKUZ DOĞURUYOR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden olan Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde çekildi. Filmin bazı sahneleri Validebağ’da bulunan Adile Sultan Kasrı’nda çekilirken, bazı sahneleri de Acıbadem’de bulunan Özel Çamlıca Lisesi’nde çekilmiştir.

HABABAM SINIFI DOKUZ DOĞURUYOR FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Ünlü isimlerin rol aldığı Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi 1978 yılında çekildi. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin 1 Şubat 1979 tarihinde de sinemalarda gösterildiği biliniyor. 85 dakika olarak çekilen filmin devam filmi olarak Hababam Sınıfı Güle Güle filmi çekildi.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)