Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi ne zaman hangi yıl çekildi, oyuncuları Ayşe Ömer kim, çekildiği yer nerede?

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin kaç yılında çekildiği, oyuncu kadrosu ve nerede çekildiği sorularının yanıtı bulundu.

TV - Magazin 28.06.2020, 20:20 10.06.2021, 21:31
Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi ne zaman hangi yıl çekildi, oyuncuları Ayşe Ömer kim, çekildiği yer nerede?

Yeşilçam’ın en komik yapımlarından olan Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin kaç yılında çekildiği, oyuncu kadrosu ve nerede çekildiği merak ediliyor. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi ne zaman çekildi, hangi yıl çekildi? Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekildiği yer neresi / nerede? Sorularının cevabı bulundu.

Münir Özkul, Adile Naşit, Şevket Altuğ, Perran Kutman, İlyas Salman ve Şener Şen’in başrol oynadığı ve Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin uyarlama senaryosunu Sadık Şendil yazmıştır. Müzikleri Melih Kibar tarafından hazırlanan filmin görüntü yönetmeni ise Ertunç Şenkay olmuştur. Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin ne zaman, hangi yıl çekildiği ile oyuncularının kim olduğu ve filmin çekildiği yerin nerede olduğu soruları haberimizde yanıt buluyor.

hababam sınıfı müzesi nerede çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI DOKUZ DOĞURUYOR FİLMİ NE ZAMAN – HANGİ YIL ÇEKİLDİ?

Yeşilçam filmleri arasında özel bir yeri olan serinin Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filmi 1978 yılında çekildi. Film bir sonraki yıl 1 Şubat 1979 tarihinde ise sinema severler ile beyazperdede buluştu.

HABABAM SINIFI DOKUZ DOĞURUYOR FİLMİNİN ÇEKİLDİĞİ YER NEREDE?

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin çekildiği yer İstanbul’un Üsküdar ilçesindedir. Film, Üsküdar’da bulunan Validebağ Korusu’nda ve Acıbadem’de bulunan Özel Çamlıca Lisesi’nde çekilmiştir.

çiçek abbas filminin çekildiği yer neresi hangi semtte çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI DOKUZ DOĞURUYOR FİLMİ OYUNCULARI KİM?

  • Münir Özkul (Kel Mahmut)
  • Zümrüt Cansel (Ayşe)
  • Talip Güran (Kıvırcık Ömer)
  • Şevket Altuğ (Kimya hocası)
  • Adile Naşit (Hafize Ana)
  • Perran Kutman (Hürrem)
  • Şener Şen (Badi Ekrem)
  • İlyas Salman (Bilo Ağa)

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler oynuyor; Muharrem Gürses (Müdür), Bülent Haksever (Kıllı Sami), Cem Gürdap (Tulum Hayri), Feridun Şavlı (Domdom Ali), Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Sevda Aktolga (Sevda), Hayri Karabey (Coğrafya Hocası).

canım kardeşim filmi nerede çekildi kaç yılında

Yorumlar (0)