Hababam Sınıfı filmi kaç yılında çekildi, ne zaman ve nerede çekildi, çekildiği yer neresi?

Hababam Sınıfı filminin çekim yeri, hangi lisede çekildi sorusu, oyuncu kadrosu, Hababam Sınıfı hangi yıl çekildi, hangi kanalda oynuyor soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 12.08.2021, 19:00 12.08.2021, 19:06
Hababam Sınıfı filmi kaç yılında çekildi, ne zaman ve nerede çekildi, çekildiği yer neresi?

Hababam Sınıfı filmi televizyon ekranlarında sık sık izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Türk sinemasının ölümsüz filmlerinden olan Hababam Sınıfı filminin detaylarını araştıran izleyiciler, Hababam Sınıfı filmi kaç yılında çekildi? Hababam Sınıfı filmi ne zaman çekildi? Hababam Sınıfı filmi nerede çekildi? Hababam Sınıfı filminin çekildiği yer neresi? Sorularının yanıtını arıyor. Ertem Eğilmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden Umur Bugay’ın senaryosunu yazdığı ve oyuncuları arasında Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Adile Naşit’in rol aldığı Hababam Sınıfı filminin çekim yeri, hangi lisede çekildi sorusu, oyuncu kadrosu ve Hababam Sınıfı hangi yıl çekildi, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları haberimizde yer buluyor.

HABABAM SINIFI FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı filmi 1974 yılında çekildi. Film 1 Nisan 1975 tarihinde sinemalarda gösterildi. 90 dakika olan filmin devam filmi olarak Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi çekilmiştir.

çiçek abbas filmi nerede çekildi kaç yılında

HABABAM SINIFI FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı filmi 1974 yılında çekilmiştir. Müziklerini Melih Kibar’ın hazırladığı film Arzu Film stüdyolarında hazırlanmıştır.

HABABAM SINIFI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı Filmi Üsküdar ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için Acıbadem semtinde bulunan Çamlıca Kız Lisesi’nde ve Validebağ Korusu’nda bulunan Adile Sultan Kasrı’nda çekim setleri kuruldu. Günümüzde Adile Sultan Kasrı'nda, Hababam Sınıfı Müzesi olarak hizmet veren bir bölüm mecvuttur.

HABABAM SINIFI FİLMİNİN ÇEKİLDİĞİ YER NERESİ?

Hababam Sınıfı filminin çekildiği yer İstanbul’un Üsküdar ilçesidir. Film Acıbadem ve Validebağ semtlerinde çekilmiştir.

canım kardeşim filmi nerede çekildi kaç yılında

HABABAM SINIFI FİLMİ HANGİ KANALDA OYNUYOR?

Hababam Sınıfı filmi Show TV kanalında oynuyor. Film Perşembe günü saat 20.00’de ekranlara geliyor.

HABABAM SINIFI OYUNCU KADROSU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

  • Kemal Sunal (İnek Şaban)
  • Münir Özkul (Müdür Muavini, Kel Mahmut)
  • Halit Akçatepe (Güdük Necmi)
  • Sıtkı Akçatepe (Paşa Nuri, Fizik)
  • Tarık Akan (Damat Ferit  )
  • Ertuğrul Bilda (Külyutmaz Necmi, Biyoloji)
  • Feridun Şavlı (Domdom Ali)
  • Hayri Karabey (Rıza, Coğrafya)
  • Cem Gürdap (Tulum Hayri)

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)