Hercai dizisi nerede çekiliyor Şadoğlu Aslanbey Konağı nerede?

Hercai dizisinin çekildiği yerler, Aslanbey Konağı ve Şadoğlu Konağı’nın Mardin’de nerede olduğu yanıt buldu.

TV - Magazin 10.07.2021, 02:10 10.07.2021, 02:15
Hercai dizisi nerede çekiliyor Şadoğlu Aslanbey Konağı nerede?

Cuma akşamları ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisi nerede çekiliyor? Aslanbey Konağı nerede? Şadoğlu Konağı Mardin’de nerede? Soruları dizi severlerin en merak ettiği konular arasında yer alıyor. Akın Akınözü, Ebru Şahin, Macit Sonkan, Ayda Aksel, Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu, Tansu Taşanlar ve Oya Unustası'nın rol aldığı, Mardin Midyat’ın güçlü aileleri arasında yer alan Şadoğulları ile Aslanbey ailesinin hikâyesine odaklanan dizide, Miran ile Reyyan’ın imkânsız aşkı anlatılıyor. Hercai dizisinin merak edilen çekim yerleri ve konakların adres bilgileri haberimizde cevap buluyor.

ŞADOĞLU VE ASLANBEY KONAĞI NEREDE?

Hercai dizisinin çekimleri Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Sıla Konağı’nda yapılıyor. Midyat Konuk Evi Müzesi adıyla da bilinen konak, Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt’un başrol oynadığı Sıla dizisinden dolayı Sıla Konağı olarak anılıyor. Bölgenin büyük konakları arasında yer alan ve taşların görkemi ile büyüleyen Midyat Konuk Evi’nin daha önceleri Süryani bir vatandaşa ait olduğu, sonrasında ise devlete bağışlandığı bilgisi paylaşılıyor. Sıla Konağı, Akçakaya Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 31 Midyat adresinde bulunuyor. Dizinin çekimlerinin yapıldığı diğer konak ise Şadoğlu Konağı adıyla dizide yer alan Sıla Konağı’nın arka sokağında yer alıyor.

HERCAİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR, ÇEKİM YERLERİ

Hercai dizisinin çekildiği yerler arasında tarihi Malabadi Köprüsü de var. Dizide Miran ve Reyyan’ın buluştuğu köprü olarak bilinen Malabadi Köprüsü, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde bulunuyor. Dizi ayrıca Mardin’in ve Midyat’ın farklı noktalarında, dar sokaklarında ve harika manzarası olan doğal yerlerinde de çekiliyor. Hercai dizisi için taş konakların yanı sıra bölgedeki tarihi binalar ve mekanlar da kullanılıyor.

gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi yabancı türk yerli

Yorumlar (0)