Hükümet Kadın filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları Fehime Nevide kimdir?

Televizyon ekranlarında yayınlanan Hükümet Kadın filminin çekildiği yer, hangi yıl çekildi ve oyuncu kadrosu isimleri soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 24.06.2022, 19:25 24.06.2022, 19:28
Hükümet Kadın filmi nerede çekildi ne zaman kaç yılında çekildi oyuncuları Fehime Nevide kimdir?

Televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşan Hükümet Kadın filminin çekim ve yayın detayları araştırılıyor. Hükümet Kadın filmi nerede çekildi, Hükümet Kadın filmi kaç yılında ne zaman çekildi, Hükümet Kadın filmi oyuncuları Fehime Nevide kimdir? Sorularının yanıtları merak ediliyor. Komedi türünde çekilen filmde, 8 çocuğu olan, okuması ve yazması olmayan, siyasetten uzak duran Midyatlı Xate’nin belediye başkanı olan kocasının ölmesinin ardından başkanlık koltuğuna oturması konusu ekranlara taşınıyor.

Hükümet Kadın filminde Xate’nin başına gelen duygusal ve komik olaylar filmin ana temasını oluşturuyor. Kocasının yarım bıraktığı bir projeyi tamamlamak isteyen Xate, Midyat’a suyu getirmek için kolları sıvıyor.

Hükümet Kadın filminin senaryosunu yazan ve yönetmen koltuğunda oturan isim lidyabet aynı zamanda başrolde de yer alan Sermiyan Midyat. BKM Film tarafından çekilen komedi filminin yapımcısı Necati Akpınar. Filmin başrollerinde ise Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Gülhan Tekin ve Ercan Kesal var. Filmin müziklerini Cem Yıldız hazırladı, kurgusunu ise Mustafa Preşeva yaptı.

Hükümet Kadın filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Hükümet Kadın filmi 2013 yılında çekildi. İzleyenleri kahkahaya boğan film 1 Şubat 2013 tarihinde vizyona girdi. 130 dakika süren film vizyonda kaldığı süre boyunca 1 milyon 401 bin 665 kişi tarafından izlendi ve 12 milyon 999 bin 529 TL hasılat elde etti.

Hükümet Kadın filmi nerede çekildi?

Hükümet Kadın filmi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Mardin’in Midyat ilçesinde çekildi. Dinlerin ve dillerin buluşma noktası olarak bilinen Midyat, Milattan Önce 9. Yüzyıl’a dayanan ve Asur tabletlerinde yer alan Matiate ismiyle tanımlanmaktadır. Bu isim, mahallemiz ve vatanım gibi anlamlara gelmektedir.

Hükümet Kadın filmi oyuncuları Fehime Nevide kimdir?

  • Demet Akbağ - Xate
  • Sermiyan Midyat - Faruk
  • Mahir İpek - İkram
  • Gülhan Tekin – Fehime
  • İpek Elban - Nevide
  • Burcu Gönder - Güle
  • Ercan Kesal - Aziz Veysel Nuroğlu
  • Nazmi Kırık - Ferhat
  • Cezmi Baskın - Eşekçi Feyzullah
  • Ayberk Atilla - Şeyhmuz

Hükümet Kadın filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Sarp Aydınoğlu - Öğretmen, Bülent Çolak - Baran, Haki Biçici - Behçet, Renan Bilek - Müfettiş Tuğrul, Kemal Uçar - Komutan Celal ve Muhammed Akay - İmam.

Yorumlar (0)