Kibariye boyu kaç, aslen nereli, gerçek adı ne, eşi kaç yaşında kim, oynadığı filmler?

Sanatçı Kibariye’nin hayatı, biyografi bilgileri, memleketi, filmleri, gerçek ismi, boy ve kilosu ile eşi Ali Küçükbalçık’a ait merak edilenler yanıt buldu.

TV - Magazin 07.05.2021, 20:12
Kibariye boyu kaç, aslen nereli, gerçek adı ne, eşi kaç yaşında kim, oynadığı filmler?

Televizyon ekranlarında bir müzik programına katılan sanatçı Kibariye’nin yaşamına dair ayrıntılar merak edilmeye başlandı. Kibariye boyu kaç, aslen nereli, gerçek adı, eşi kaç yaşında ve kim, Kibariye’nin oynadığı filmler nedir? Sorularının yanıtları araştırılıyor. 10 Ağustos 1960 tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde Roman bir aile olan Doğan ve Makbule Tokmak çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen sanatçı, 1974 yılından günümüze kamuoyunun yakından tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Söylediği arabesk şarkılar ile milyonların gönlünde taht kuran sanatçının 8 kardeşi var. Ailesinin yaşadığı geçim sıkıntısı sebebiyle hiç okula gidemeyen Kibariye, Akhisar’da bulunan bir gazinoda sahne almaya başlamıştır.

Daha sonra Manisa’dan İzmir’e giden ve oradaki bir mekanda sahne almaya başlayan Kibariye, 1980’li yıllarda İzmir sahnelerinde çalıştı. Aynı yıllarda düzenlenen İzmir Fuarı’na gelen tüm sanatçıların dikkatini çekti ve ünlü gazinocular ve bestekarlar tarafından dinlendi. İzmir’den İstanbul’a giden sanatçı, dönemin en ünlü mekanları arasında yer alan Stardust Gazinosu’nda sahne aldı. Kısa sürede gazetelerin ve TRT’nin dikkatini çekti. 1981 yılının yılbaşı gecesinde TRT’deki programa katıldı.

Sanatçılığının yanı sıra oyunculuk kariyerine de ilk adımlarını atan Kibariye, 1982 yılında ilk kez bir filmde rol almıştır. Kim Bilir adlı ünlü şarkısı ile çıkış yakalayan sanatçı, 1990 yılına kadar 21 albüme imza atmıştır. Aynı zamanda yüzlerce konser etkinliğine katılan ve televizyon ekranlarında Show programları hazırlayıp sunmaya başlayan sanatçı, birçok kanalda program yapmış ve ayrıca yarışmalarda jüri koltuğunda da oturmuştur.

serdar ortaç hastalığı ne

Kibariye aslen nereli?

Sanatçı Kibariye aslen Manisa Akhisarlıdır. Akhisar’ın Kapaklı Köyü’nde dünyaya gelen sanatçı yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Kibariye gerçek adı ne?

Sanatçı Kibariye’nin gerçek adı Bahriye Tokmak’tır. İzmir’de ve İstanbul’da ilk sahneye çıktığı günlerden bu güne Kibariye adını kullanmaktadır.

Kibariye eşi kaç yaşında kim?

Kibariye’nin 1981 doğumlu eşi Ali Küçükbalçık 40 yaşındadır. İzmir’de doğan Ali Küçükbalçık, Kibariye ile 1999 yılında İzmir Göztepe’de evlenmiştir. Çiftin bu evliliğinden Birgül Küçükbalçık 2000 yılında dünyaya gelmiştir.

volkan konak aslen nereli

Kibariye boyu kaç?

Sanatçı Kibariye’nin boyu 1.55 cm’dir. 65 kilo olduğu bilinen Kibariye aslan burcudur.

Kibariye oynadığı filmler ve diziler

  • 1981 - Kimbilir   
  • 1986 - Hayat Merdiveni                
  • 1987 - Şen Sulukule
  • 2000 - Hayatım Roman
  • 2002 - Reyting Hamdi
  • 2005 - Çeşm-i Bülbül
  • 2006 - Hababam Sınıfı Üç Buçuk

pınar altuğ kimin kızı, burcu ne

Yorumlar (0)