Köşeyi Dönen Adam filmi kaç yılında çekildi, Köşeyi Dönen Adam Şükran ve Müjde kim, gerçek adı ne?

Yeşilçam efsanelerinden Köşeyi Dönen Adam filminin ne zaman, hangi yıl çekildiği, nerede çekildiği ve oyuncu kadrosu ile karakterlerin kim olduğu ortaya çıktı.

TV - Magazin 28.06.2020, 21:33
Köşeyi Dönen Adam filmi kaç yılında çekildi, Köşeyi Dönen Adam Şükran ve Müjde kim, gerçek adı ne?

Köşeyi Dönen Adam filminin ne zaman çekildiği, hangi yıl ve nerede çekildiği ile oyuncu kadrosu ve karakterleri merak ediliyor. Köşeyi Dönen Adam filmi kaç yılında çekildi? Köşeyi Dönen Adam filmi nerede çekildi? Köşeyi Dönen Adam Şükran ve Müjde kim, gerçek adı ne? Sorularının yanıtları ortaya çıktı. Yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz’ın oturduğu, yapımcısı Arif Keskiner, senaristi ise hikayeyi Müjdat Gezen’in bir kitabından uyarlayan Umur Bugay olan Köşeyi Dönen Adam filminde Kemal Sunal, Meral Orhonsay, Ali Şen ve Necla Soylu başrolde yer alıyor. Amerika’daki amcasından kendisine büyük bir miras kaldığı haberi üzerine herkesin etrafında pervane dönmeye başladığı Adem’in hikayesinde siyasi ve toplumsal göndermeler de yer alıyor. Köşeyi Dönen Adam filminin kaç yılında çekildiği, filmde rol alan Şükran ve Müjde’ın kim olduğu ve gerçek adları haberimizde yer alıyor.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Türk sinema tarihinde hikayesi ve toplumsal eleştirileri ile ayrı bir yerde tutulan Köşeyi Dönen Adam filmi 1978 yılında çekildi. Köşeyi Dönen Adam filmi 1 Aralık 1978 tarihinde Türkiye’deki sinemalarda gösterildi ve izleyiciler ile buluştu.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM FİLMİ ŞÜKRAN KİM GERÇEK ADI NE?

Köşeyi Dönen Adam filminde Şükran karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Meral Orhonsay’dır. 1951 yılında doğan Meral Orhonsay Alman televizyonu ZDF’de sunuculuk da yapmıştır. 1973 yılında sinema güzeli seçilen Meral Orhonsay yıllar içinde birçok sinema filminde ve dizilerde önemli roller oynadı.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM FİLMİ MÜJDE KİM GERÇEK ADI NE?

Köşeyi Dönen Adam filminde Müjde karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Necla Soylu’dur. Necla Soylu 1952 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Ayrıca Kanlı Nigar filminde Nadide rolü ile de tanınan Necla Soylu 1998 yılında yaşamını yitirmiştir.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Siyasi içeriği ile dikkatleri üzerine çeken Köşeyi Dönen Adam filmi İstanbul’un Gayrettepe Semti’nde çekildi. Köşeyi Dönen Adam filminin çekimleri İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yapıldı ve çekim setleri birçok farklı ilçede ve semtte kuruldu.

Yorumlar (0)
12°
açık
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:00
Öğle 13:06
İkindi 16:25
Akşam 19:02
Yatsı 20:18