Köşeyi Dönen Adam nerede çekildi, Köşeyi Dönen Adam kaç yılında çekildi, Şükran kim, neden yasaklandı?

Köşeyi Dönen Adam filminin çekildiği yer, çekim yerleri, hangi yıl çekildi, oyuncu kadrosu, Şükran karakteri kim ve filmin neden yasaklandığı soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 02.06.2020, 20:07
Köşeyi Dönen Adam nerede çekildi, Köşeyi Dönen Adam kaç yılında çekildi, Şükran kim, neden yasaklandı?

Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Köşeyi Dönen Adam filminin çekildiği yer, çekim yerleri, hangi yıl çekildi, Şükran kim, oyuncu kadrosu, Köşeyi Dönen Adam filmi neden yasaklandı? Sorularına cevap aranıyor. Köşeyi Dönen Adam filmi nerede çekildi? Köşeyi Dönen Adam filmi kaç yılında çekildi? Sorularının yanıtı bulundu. Yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz’ın oturduğu, yapımcısı Arif Keskiner olan, senaryosunu ise Müjdat Gezen’in yazdığı Köşeyi Dönen Adam filminin başrollerini Kemal Sunal, Meral Orhansoy ve Ali Şen paylaşıyor. Çiçek Film stüdyolarında hazırlanan renkli komedi filmi 84 dakika sürüyor. Siyasi içeriği nedeniyle bir dönem yasaklanan filmler arasına giren Köşeyi Dönen Adam filminde Amerika’daki amcasından kendisine miras kalması üzerine Adem’in değişen hayatı ekranlara geliyor. Siyasi ve toplumsal eleştirilerin yer aldığı filme dair merak edilen detaylar ortaya çıktı.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM NEREDE ÇEKİLDİ?

Türk sinemasının siyasi filmleri arasında değerlendirilen Köşeyi Dönen Adam filmi İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde çekildi. Filmin çekildiği yer ve çekim yerleri arasında Gayrettepe semti ile İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki bazı semtler de yer alıyor.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

70’li yılların atmosferini en iyi şekilde yansıtan filmlerden olan Köşeyi Dönen Adam filmi 1978 yılında çekildi. Film aynı yıl 1 Aralık’ta vizyona girdi.

KÖŞEYİ DÖNEN ADAM ŞÜKRAN KİM VE OYUNCU KADROSU

Köşeyi Dönen Adam filminde Şükran karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Meral Orhansoy’dur. Filmin başrolünde Kemal Sunal ve Ali Şen de yer alıyor.

Yorumlar (0)