Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kimdir? Lezzet Düşkünleri yarışmacıları kim?

TV8 ekranlarında yeni başlayan Lezzet Düşkünleri yemek programı sunucusu ünlü şef Gabriele Sponza’nın ve yarışmacıların kim olduğu ortaya çıktı.

TV - Magazin 25.05.2020, 16:03
Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kimdir? Lezzet Düşkünleri yarışmacıları kim?

TV8’in yeni yarışma programı Lezzet Düşkünleri başladı. Hem profesyonel isimlerin hem de amatör aşçıların birlikte yarışacağı reality yarışma programı olan Lezzet Düşkünleri büyük ilgi gördü. Lezzet Düşkünleri programı sunucu ve şefi Gabriele Sponza’nın ve yarışan isimlerin kim olduğu ise merak konusu oldu. Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kimdir? Lezzet Düşkünleri yarışmacıları kim? Sorusu yanıt buldu. Gün ışığına çıkmayan mutfak sırrı kalmayacak! Sloganı ile yayına başlayan programda yarışmacılar 2’li takımlar halinde yarışacak ve 5 çift kıyasıya bir rekabette karşı karşıya gelecek. Programda ayrıca seyircilerin de oy ve söz hakkı olacak. Bir şef bir yardımcı şeklinde ekip olacak 2’li takımlar haftanın ödülü için maharetlerini sergileyecek.

LEZZET DÜŞKÜNLERİ SUNUCUSU GABRİELE SPONZA KİMDİR?

Lezzet Düşkünleri sunucusu ve şefi olan Gabriele Sponza İzmir’de 1982 yılında dünyaya geldi. Mutfak eğitimini Amerika’da Johnson&Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümü’nde alan Gabriele Şef, İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde Mutfak ve Restaurant İşletmeciliği Eğitmenliği aldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümü ve Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Eğitmen Şef olarak görev yapan Gabriele Sponza, Fransa’nın Tremolat ve Marsilya bölgelerindeki 3 Michelin yıldızlı restoranlarda çalıştı. Daha sonra Türkiye’ye döndü ve birçok ünlü mekanın şefliğini yaptı.

LEZZET DÜŞKÜNLERİ YARIŞMACILARI KİM?

Lezzet Düşkünleri programında 2’li takımların kim olduğu ortaya çıktı.

Birinci Takım Boğaçhan Tuzcu ve Taylan Satmaz, İkinci Takım Gökhan Sarı ve Burhan Selvi, Mavi Takım Selen Özcan ve Gizem Özcan, Yeşil Takım Pınar Türkyılmaz ve Doğa Zeles isimlerinden oluşuyor. Ayrıca Pembe Takımda Sibel Dögen Gedik ve Emre Gedik yarışmacıları var.

Yorumlar (0)