Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman çekildi konusu ne?

Mendilim Kekik Kokuyor filminin çekildiği yer, oyuncu kadrosu, hikayesi, kaç yılında çekildi ve hangi kanalda oynuyor soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 12.10.2021, 01:40 12.10.2021, 01:45
Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi oyuncuları kim ne zaman çekildi konusu ne?

Mendilim Kekik Kokuyor filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Filmin yayın ve çekim detaylarını merak eden sinemaseverler, Mendilim Kekik Kokuyor nerede çekildi, oyuncuları kim, ne zaman çekildi? Sorularının cevabını ve konusu ne sorusunun yanıtını araştırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun oturuyor. Yapımcısı Kadriye Özcan olan filmin senaryosunu ise A. Kadir Bozkurt yazdı. Dram türündeki filmin müzikleri Mustafa Biber tarafından hazırlandı ve film 1 saat 47 dakika sürüyor.

Filmde, yaşadıkları Anadolu kasabasında gönülleri Elif’e düşmüş olan Hasan ile amcasının oğlu Yusuf’un, Çanakkale savunmasına çağrılmaları ile birlikte yaşadıkları olaylar ekranlara yansıyor. Aşk uğruna verilen savaşın ya da savaşı umursamayan aşkların hikayesi olan Mendilim Kekik Kokuyor filmi “Seni vatan gibi, vatanı da seni sevdiğim gibi sevdim” diyenlerin hikayesidir.

MENDİLİM KEKİK KOKUYOR NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Mendilim Kekik Kokuyor filmi 2020 yılında çekildi. Filmin çekimleri 19 Mayıs 2019 yılında başladı ve 2020 yılında tamamlandı. Film 6 Mart 2020 tarihinde vizyona girdi ve sinemaseverler ile buluştu. Sistem Medya Prodüksiyon tarafından çekilen filmin görüntü yönetmenleri ise İbrahim Çaltılı ile Erol Zurnacı oldu.

MENDİLİM KEKİK KOKUYOR NEREDE ÇEKİLDİ?

Mendilim Kekik Kokuyor filmi Antalya’nın Kemer ilçesinde ve Akseki bölgesinde çekildi. Filmin çekimleri Kemer’de başladı ve Akseki’de tamamlandı. Filmin bazı sahneleri ise Akseki’nin Sarıhacılar Mahallesi’nde yapıldı. Düğmeli Ev olarak adlandırılan mimari yapıları ile ünlü olan mahallede çekim setleri kuruldu.

gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi yabancı türk yerli

MENDİLİM KEKİK KOKUYOR KONUSU NE?

Yıl 1915’tir. Anadolu’nun tüm kasabalarında hareketlilik vardır. Hasan ile amcasının oğlu Yusuf ise kasabanın en güzel kızı Elif’e yanıktır. Elif sadece birinden hoşlanmaktadır ancak kimi sevdiğini söylemez. O sıralarda eli silah tutan herkes Çanakkale Cephesi’ne çağrılır. Yusuf Hasan’dan önce davranıp, cepheye gitmeden Elif’e aşkını ilan eder ve Hasan’ın başka kızı sevdiğini söyler. Yusuf bu esnada, Elif’in Hasan’a vermek için işlediği Kekik Kokulu Mendili de gizlice alır. Cepheye gidenler bir Anzak saldırısıyla karşı karşıya kalır ve esir alınırlar.

MENDİLİM KEKİK KOKUYOR OYUNCULARI KİM?

 • Wilma Elles (Hemşire Beatrice)
 • Mehmet Çevik (Rüstem Çavuş)
 • Başar Alemdar (Yüzbaşı Frederick)
 • Azer Selte (Yüzbaşı Azer)
 • Tarık Bayrak (Hasan)
 • Hakan Devrim (Yusuf)
 • Şaban Türkekul (Çopur)
 • Gürkan Çolaker (İstanbullu)
 • Çetin Büyükakın (Ressam Cryil)
 • Hakan Bozyiğit (Çavuş Kevin)
 • Buğse Bilgen (Elif)
 • Zehra Ece Aral (Deli Kız)

Mendilim Kekik Kokuyor filminin konuk oyuncuları ise Devrim Yakut, Alper Kut, Mike Mitchell, Radife Baltacıoğlu, Selim Gürata, Oktay Dal ve Meltem Evcioğlu’dur.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)