Mümin Sarıkaya aslen nereli, hayatı, biyografi, kimdir, doğum tarihi ve doğum yeri

Sanatçı Mümin Sarıkaya’nın biyografi bilgileri, kim ve nereli olduğu, memleketi, doğum günü ve yaşamına dair detaylar ortaya çıktı.

TV - Magazin 27.02.2021, 20:37 29.05.2021, 22:49
Mümin Sarıkaya aslen nereli, hayatı, biyografi, kimdir, doğum tarihi ve doğum yeri

İbo Show programının son konukları arasında yer alan Mümin Sarıkaya’nın hayatı, biyografi bilgileri ve müzikal geçmişine dair ayrıntılar araştırılmaya devam ediyor. Mümin Sarıkaya kimdir, aslen nereli, doğum tarihi ne ve doğum yeri neresi? Sorularının cevapları merak ediliyor. Uzun yıllar Yozgat’ın yerel sanatçıları arasında yer alan Mümin Sarıkaya, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Yozgat şehrinde tamamladı. Çocuk yaşlarında bateri ve saz çalmaya başlayan, ilk bağlama derslerini de abisinden alan Sarıkaya, Yozgat’ın en tanınan sanatçıları arasında etkinliklere katıldı. Yozgat’ta verdiği bağlama kursları ile de tanınan ve aynı şehirde bulunan bir alışveriş merkezinin içinde bağlama kursları veren Sarıkaya, kendi stüdyosunda çalışmalarını sürdürmüştür. Ayrıca aynı iş yerinde müzik aletleri de satan Sarıkaya, “Ben Yoruldum Hayat” adlı şarkısının piyasaya çıkması ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim haline gelen sanatçı, müzikal çalışmalarına da ara vermeden devam etmiş ve birçok yeni şarkı ile de çok dinlenen sanatçılar arasında yerini almıştır. Sosyal medya platformlarında en çok dinlenilen ve paylaşılan şarkılar arasında yer alan “Ben Yoruldum Hayat” adlı şarkı sadece Youtube adlı video sitesinde 306 milyondan fazla izlenmiştir. Sanatçının en bilinen eserleri Ben Yoruldum Hayat, Al Başımdan Bu Dertleri, Annem, Yazın Yağar Kar Başıma, Aşk Mı Sandın, Kalanların Ardından, Öldüğümü Bilmesinler, Yine Bir Hal Oldu / Bozlak, Sevda Türküleri ve Şu Karşıki Dağda Kar Var Duman Yok adlı eserlerdir. Sanatçı Mümin Sarıkaya’nın biyografi bilgileri, kim ve nereli olduğu, memleketi, doğum günü ve yaşamına dair merak edilen diğer detaylar ortaya çıktı.

Mümin Sarıkaya

Mümin Sarıkaya doğum tarihi, doğum yeri neresi?

Sanatçı Mümin Sarıkaya’nın doğum tarihi 9 Haziran 1978, doğum yeri ise Yozgat’tır. Sanatçı, müzisyen, şarkı yazarı olan Mümin Sarıkaya, Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik Sanatçısı olarak tanınmaktadır. Sanatçı, 2015 yılında Dokuz Sekiz Müzik etiketi ile çıkarılan “Ben Yoruldum Hayat” adlı şarkı ile geniş kitlelerce tanındı. Ayrıca Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Halk Müziği Erkek Sanatçısı” ödülünü kazandı.

Mümin Sarıkaya kimdir, hayatı, biyografi

Sanatçı Mümin Sarıkaya, yaşamını Yozgat’ta sürdüren ancak tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir müzisyendir. Kendisi 1 yaşındayken babası vefat eden, 3 kardeş olan ve annesinin kendilerini büyük sıkıntılarla yetiştirdiğini dile getiren Sarıkaya, sekiz yaşında bağlama çalmaya başladı ve düğün salonlarında bağlama çaldı. 28 yıl boyunca düğünlerde saz çalıp türkü söyleyen Sarıkaya, Yozgat’ta kendisini gösterebileceği bir yer olmadığını kaydediyor. Ekonomik olarak çok zorlanan ve hayata küsen Sarıkaya, “Ben Yoruldum Hayat” adlı şarkıyı bu süreçte yazdığını dile getiriyor. Sarıkaya, şarkıyı kendisine yazdıranın 30 yıla yayılmış iç dünyası olduğunu kaydediyor.

hadise aslen nereli, gerçek yaşı, boyu kaç, burcu ne

Mümin Sarıkaya aslen nereli?

Sanatçı Mümin Sarıkaya aslen Yozgatlıdır. Yozgat’ta doğup büyüyen, müzikal çalışmalar için zaman zaman İstanbul’a giden Sarıkaya, yaşamını Yozgat’ta sürdürmektedir. Sanatçı ayrıca yurt çapında verdiği konserler ile de tanınıyor.

Mümin Sarıkaya

Mümin Sarıkaya albümleri

  • Öldüğümü Bilmesinler
  • Dur Diyemem
  • Ben Yoruldum Hayat
  • Al Başımdan Bu Dertleri

saba tümer sevgilisi kim, evli mi, burcu ne, boyu kaç

Yorumlar (1)
Mine 4 ay önce
Hemşerim gurur duyuyorum sizinle bir Yozgatlı olarak yolunuz açık olsun