Orta Direk Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları kim hangi kanalda oynuyor?

Oyuncuları, konusu, Adnan Bıçakçı karakteri ve film müziği ile dikkat çeken Orta Direk Şaban filminin çekim yerleri, yapım yılı ve oynadığı kanal ortaya çıktı.

TV - Magazin 22.07.2021, 19:30 22.07.2021, 19:38
Orta Direk Şaban filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları kim hangi kanalda oynuyor?

Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu, yapımcısı Memduh Ün olan, senaryosunu Osman F. Seden’in yazdığı, Kemal Sunal’ın ölümsüz Yeşilçam filmlerinden Orta Direk Şaban filminin çekim yerleri, yapım yılı, oynadığı kanal, oyuncu kadrosu, Adnan Bıçakçı, Erkan ve Bahar karakterleri merak ediliyor. Orta Direk Şaban filmi nerede çekildi? Orta Direk Şaban ne zaman, kaç yılında çekildi? Orta Direk Şaban hangi kanalda oynuyor? Soruları yanıt buldu. Orta Direk Şaban filminin hangi yıl çekildiği, oyuncuları, hikayesi, film müziği, filmde çalan yabancı şarkı ve filmin diğer merak edilenleri haberimizde yanıt buluyor. Müziklerini Cahit Berkay’ın hazırladığı, kurgusunu Mevlüt Koçak’ın yaptığı Orta Direk Şaban filmine dair merak edilenler ortaya çıktı.

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Orta Direk Şaban filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Salacak semtinde, Beşiktaş’ta, Levent’te, Beyoğlu’nda ve köşk sahneleri ile de Yeşilköy İstanbul Caddesi’nde çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un iki yakasında da setler kuruldu. Orta Direk Şaban filmi çekim yerleri arasında özellikle Üsküdar Salacak Mahallesi öne çıkıyor. Kahvehane sahneleri ve deniz sahneleri de bu bölgede çekildi.

çiçek abbas filmi nerede çekildi kaç yılında

ORTA DİREK ŞABAN NE ZAMAN FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Orta Direk Şaban filmi 1984 yılında çekildi. Filmin aynı yıl Mart ayında Kemal Sunal hayranları ile buluştuğu biliniyor. 95 dakika olan yapım Uğur Film Stüdyolarında hazırlandı.

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ HANGİ KANALDA OYNUYOR?

Orta Direk Şaban filmi Fox TV kanalında oynuyor. Yeşilçam’ın ölümsüz eserlerinden olan filmin başlama saati ise 20.00 olarak duyuruldu.

hababam sınıfı nerede çekildi, oyuncuları kim

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ OYUNCULARI OYUNCU KADROSU

  • Kemal Sunal – Şaban
  • Bahar Öztan – Bahar Gökçe
  • Yalçın Tülpar – Erkan
  • Ergun Köknar – Adnan Bıçakçı
  • Yavuzer Çetinkaya – Çete Reisi Çakal
  • Reha Yurdakul – Şükrü Bey
  • Renan Fosforoğlu – Gıyasettin Amca
  • Memduh Ün – Tahsin Bey
  • Oktar Durukan – Kara Bela Kadir

Orta Direk Şaban filminin oyuncu kadrosunda ayrıca Coşkun Göğen (Sinyor Lopez), Sırrı Elitaş, Mehmet Uğur, Tahsin Koray (Adnan Bıçakçı’nın Adamları), Celal Yonat (Celal), Fatih Özses (Çete Elamanı), Dinçer Çekmez (Antrenör), Hüseyin Kutman (Basketbol Antrenörü), Baykal Kent (Basketbol Antrenörü) isimleri de yer alıyor.

ORTA DİREK ŞABAN FİLMİ KONUSU NEDİR?

Orta Direk Şaban filminde, bir fabrika memur olan Şaban, kendi halinde yaşayan bir adam ve aynı fabrikada çalışan Bahar’a aşık. Ancak Bahar’ı başka biri daha istiyor. Bir çok alanda başarılı bir sporcu olan Erkan’da Bahar’a aşık. Bahar’da sporcu olan Erkan’ı istiyor. Adnan Bıçakçı, Bahar’ın öz torunu olduğunu açıklıyor ve gangsterler Bahar’ı kaçırıyor. Bahar’ı kurtarmak için tek uğraşan isim ise Orta Direk Şaban oluyor.

korkusuz korkak filmindeki esin mehtap sekreter kimdir gerçek adı

Yorumlar (0)