Saba Tümer nereli, biyografi, hayatı Saba Tümer evli mi, eşi / sevgilisi kim?

Sunucu ve gazeteci Saba Tümer’in hayatı, biyografisi, kim ve aslen nereli olduğu ile çocuğu var mı sorusu ve evli olup olmadığı soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 26.12.2020, 20:40 11.05.2021, 19:29
Saba Tümer nereli, biyografi, hayatı Saba Tümer evli mi, eşi / sevgilisi kim?

Sunucu ve gazeteci Saba Tümer’in hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Saba Tümer kimdir, nereli? Saba Tümer evli mi, eşi / sevgilisi kim? Sorularının cevabı aranıyor. 1996 yılından günümüze kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden olan Saba Tümer, 2009 yılında düzenlenen 36. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde “En İyi Kadın Sunucu Ödülü”nün sahibi olmuştu. Ege TV’de kısa süre çalışmasının ardından NTV ekranlarında 4,5 yıl boyunca günlük haberleri okuyan ve NStyle adlı dergide yazılar yazan Saba Tümer, daha sonra Show TV’ye transfer oldu ve dış haberler sorumlusu olarak çalıştı. SkyTürk’e geçerek Serdar Akinan ile birlikte Ne Var Ne Yok adlı programın sunuculuğunu yapan, daha sonra “En İyi Bayan Haber Spikeri” seçilen ve Show TV’ye dönen Saba Tümer, kendi adını taşıyan bir programı sunmaya başladı. Gece haberlerini de sunan ve Okan Bayülgen’in teklifi üzerine Haber Makinası adlı programda yer alan Saba Tümer, Star TV’de yayınlanan Lütfen Bu konuya Girmeyelim adlı kadın programını Pakize Suda ile birlikte hazırlayıp sundu. Sunucu ve gazetesi Saba Tümer’in hayatı, biyografisi, kim ve aslen nereli olduğu ile çocuğu var mı sorusu ve evli olup olmadığı hakkında merak edilenlerin detayları ortaya çıktı.

Saba Tümer

SABA TÜMER KİMDİR, HAYATI, BİYOGRAFİ BİLGİLERİ

Saba Tümer 5 Aralık 1970 İzmir doğumludur. İzmir’in Konak ilçesinde doğup büyüyen Saba Tümer, ilkokulu Alsancak Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Özel İzmir Fatih Lisesi’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi ve mezuniyetinin ardından 6 ay SKY TV’de çalışıp diksiyon dersleri aldı. Birçok televizyon kanalında çalışmasının ardından Show TV’de Cem Özer ile birlikte Haberiniz Var mı adlı sabah programını sunan, 2008 yılında HaberTürk ekranlarında Saba Tümer ile Bu Gece adlı haber programına imza atan Saba Tümer, Ayşe Özyılmazel ve Oya Germen ile birlikte Yok Daha Neler adlı programın da sunuculuğunu yaptı. CNN Türk ekranlarına geçen ve 1 yıl sonra Show TV’ye dönen Saba Tümer, daha sonra TV8 ekranlarında Saba ile Oyuna Geldik adlı programa imza attı.

Saba Tümer

hadise aslen nereli, burcu ne, boyu kaç

SABA TÜMER NERELİ?

Sunucu ve gazeteci Saba Tümer İzmirlidir. İzmir’de doğup büyüyen Saba Tümer yaşamını İstanbul’da sürdürüyor.

Saba Tümer

SABA TÜMER EVLİ Mİ, EŞİ / SEVGİLİSİ KİM?

Saba Tümer evli değildir. Saba Tümer’in sevgilisi hakkında bilgi bulunmuyor.

defne samyeli hangi burç, boyu kaç, kızı kim

Yorumlar (0)