Salak Milyoner filmi nerede çekildi, kaç yılında ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu isimleri ne?

Altın sayma sahnesi ile ünlü olan Salak Milyoner filminin çekim yerleri, hangi yılda ne zaman çekildiği, filmin çekildiği ev ve oyuncular ortaya çıktı.

TV - Magazin 22.07.2022, 22:01 22.07.2022, 22:02
Salak Milyoner filmi nerede çekildi, kaç yılında ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu isimleri ne?

Salak Milyoner filmi Show TV kanalında yayınlanacak. Büyük ilgiyle izlenen ve altın sayma sahnesi ile ünlü olan Salak Milyoner filminin çekim yerleri, oyuncuları, filmin çekildiği ev, Emine’nin kim olduğu, hangi köyde çekildiği, hangi kanalda oynadığı ve konusu merak ediliyor. Salak Milyoner filmi nerede çekildi? Salak Milyoner filmi kaç yılında ne zaman çekildi? Salak Milyoner filmi oyuncu kadrosu isimleri nedir? Sorularının yanıtı bulundu.

Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez’in oturduğu Salak Milyoner filmi, define bulma umuduyla İstanbul’a giden köylülerin büyük kentteki hikayesini rbet anlatıyor. Kemal Sunal, Zeki Alasya ve Metin Akpınar gibi usta isimlerin başrolde olduğu Salak Milyoner Filmi’nin devamı olarak Köyden İndim Şehire adlı film de yapıldı. Salak Milyoner filmine dair detaylar ortaya çıktı.

Salak Milyoner Filmi Nerede Çekildi?

Salak Milyoner filmi İstanbul’un farklı semtlerinde çekildi. Filmin çekimleri için Taksim Meydanı, Beşiktaş Stadı, Fransız Konsolosluğu’nun önü, Taksim Gezi Parkı ve Beyazıt Sahaflar Çarşısı gibi meşhur yerler kullanıldı.

Salak Milyoner Filmi Ne Zaman Kaç Yılında Çekildi?

Salak Milyoner filmi 1974 yılında çekildi. Döneminin en iyi ve en geniş kadrolu filmlerinden rbet giriş biri olan Salak Milyoner de birbirinden usta oyuncular yer alıyor.

Salak Milyoner Filmi Oyuncu Kadrosu İsimleri Nedir?

Salak Milyoner filmi başrol oyuncuları Saffet rolünde Kemal Sunal, Himmet rolünde Zeki Alasya ve Hayret rolünde Metin Akpınar ile Gayret rolünde Halit Akçatepe rol alıyor. Salak Milyoner filminin oyuncu kadrosunda ayrıca Emine rolünde Meral Zeren de var. Diğer oyuncular ve oynadıkları karakter isimleri de şöyle; Münir Özkul - Mehmet Çavuş, Adile Naşit – Mesude, Hulusi Kentmen – Komiser, Perran Kutman – Gülsüm, Oya Alasya - Himmet'in Hanımı, Ali Şen - Kayserili Behçet, Haluk Orçun – Müteahhit, Mürüvvet Sim - Randevuevi Sahibesi, Arap Celal - Namaz kılan adam, Cemil Turan – kendisi ve Osman Arpacıoğlu – kendisi.

Salak Milyoner Filmi Konusu Ne?

Salak Milyoner filminde, ölüm döşeğinde olan bir baba, oğullarına İstanbul’a gidip Mehmet Çavuş’u bulamalarını ve onlara ait bir define haritası olduğunu söyler. Dört kardeş bunun üzerine İstanbul’a giderler ve olaylar başlar.

Yorumlar (0)