Seksenler dizisi nerede çekiliyor çekim yeri neresi

Seksenler dizisinin nerede çekildiği ve dizi setinin nereye kurulduğu merak konusu haline geldi.

TV - Magazin 10.07.2021, 13:45 10.07.2021, 13:51
Seksenler dizisi nerede çekiliyor çekim yeri neresi

İlk olarak 2012 yılında vizyona giren ve en sevilen dizilerden biri haline gelen Seksenler dizisi, yeni sezonda da TRT 1 kanalında yayınlanıyor. Uzun süredir çekimleri İstanbul'da gerçekleştirilen dizi, bir dönem 3 yıl ara vermiş ve çekimleri 2019 yılında yeniden başlamıştı. Yeni bölümleri hafta içi her gün yayınlanan dizinin çekim yerleri de değiştirildi. Dizi seti İstanbul'dan taşınarak Kocaeli'ye götürüldü. Peki Seksenler dizisi nerede çekiliyor? Çekim yeri neresi oldu? İşte detaylar...

SEKSENLER DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Seksenler dizisi Kocaeli'nin Darıca ilçesinde çekiliyor. Dizinin çekimleri için Darıca'ya bir set inşa edildi ve çekimler başlatıldı. Darıca'da çekimlerin yapıldığı yer ise aslında eski bir fabrika. Bu fabrikanın sete çevrilmesi için 6 milyon TL'ye yakın bir rakam harcandı ve çekimler yeniden başladı. Böylece Seksenler dizisi, 3 yıl aranın ardından yeni setiyle birlikte sevenleriyle buluştu.

Seksenler dizisinde senaryoyu ilk olarak Birol Güven ve Müfit Can Saçıntı yazmaya başlamıştı. 2016 yılında bu ikili senaryoyu Bora Tekay'a devretti. Şu anda dizinin senaryosunu Bora Tekay yazıyor. Dizinin yönetmenliğini de aynı şekilde Bora Tekay üstleniyor.

Dizide 7. sezon itibarıyla yapılan değişiklikler ise şöyle:

  • İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Bahar Süer ve Mahir İpek diziden ayrıldı.
  • Dizi, haftada 1 gün değil hafta içi her gün yayınlanacak şekilde çekilmeye başlandı.
  • Ortalama 2 saat süren dizi, 50 dakikaya düşürüldü.
  • Mahalleye yeni bir pasaj açıldı, bu pasajda Ahmet ve Butik'in de dükkanı yer aldı.

yeni başlayan diziler listesi 2021 fox tv, star tv, show tv, kanal d

Yorumlar (0)