Sevcan Orhan kiminle evli, boşandı mı, çocuğu var mı, eski eşi Ümit Yılmaz kimdir, aslen nereli?

Sanatçı Sevcan Orhan’ın hayatı, kiminle evli olduğu, eski eşi ve memleketi merak ediliyor. Sevcan Orhan’ın yaşamına dair detaylar ortaya çıktı.

TV - Magazin 27.02.2021, 20:40 29.04.2021, 18:50
Sevcan Orhan kiminle evli, boşandı mı, çocuğu var mı, eski eşi Ümit Yılmaz kimdir, aslen nereli?

İbo Show’a konuk olan Sevcan Orhan’ın hayatı merak ediliyor. Sevcan Orhan kiminle evli, boşandı mı, çocuğu var mı? Sevcan Orhan eski eşi Ümit Yılmaz kimdir, aslen nereli? sorularının yanıtları araştırılıyor. 16 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan, küçük yaşlardan itibaren bağlama, solfej ve nota eğitimleri alarak müzikal kariyerini sürdürmüştür. Lise yıllarında bir gazetenin düzenlediği liselerarası müzik yarışmasında üçüncü olan Orhan, lise eğitiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2000 yılında Nenni Bebek adlı ilk müzik albümünü çıkarak ve eğitim gördüğü üniversitede üslup ve repertuar dersleri vermeye başlayan sanatçı, 2012 ile 2013 yılları arasında Star TV kanalında Alişan ile Sevcan adlı sabah programına imza atmıştır. Sanatçı, daha sonra Bir Türküydü Yaşamak (2003), Adı Aşk (2008), Zemheriden Ötesi Bahar (2011), Düşten Gerçeğe (2014), Alışırım (2016) ve İçimden Geldi Söyledim (2019) adlı albümleri çıkarmıştır. Sanatçı Sevcan Orhan ayrıca Dillere Destan, Alişan ile Sevcan ve Tatlı Dile Güler Yüze adlı programları hazırlayıp sunmuştur. Cem Radyo’da da programlar yapan Sevcan Orhan “En İyi THM Sanatçısı”, “En Beğenilen Kadın Halk Müziği Sanatçısı”, “En İyi Türk Halk Müziği Kadın Solist” gibi müzik ödüllerinin sahibi olmuştur. Sevcan Orhan’ın hayatı, kiminle evli olduğu, eski eşi ve memleketi hakkındaki soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Sevcan Orhan

Sevcan Orhan aslen nereli?

Sanatçı Sevcan Orhan aslen Erzincanlıdır. İstanbul’da doğup büyüyen Sevcan Orhan’ın aile kökeni Erzincan ilinin Çayırlı ilçesine bağlı Yeşilyaka (Şebge) köyüne dayanıyor.

Sevcan Orhan kiminle evli?

Sanatçı Sevcan Orhan evli değil. 2006 yılında Ümit Yılmaz ile evlenen sanatçı, daha sonra boşandı. Geçtiğimiz aylarda Hasan Şaş ile evlilik hazırlığı yaptığı konuşulan sanatçı, bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştır.

defne samyeli oynadığı diziler

Sevcan Orhan çocuğu var mı?

Sanatçı Sevcan Orhan’ın çocuğu yok. 2000 yılından günümüze müzik kariyerini sürdüren sanatçı, kısa bir evlilik serüveni yaşadı.

Sevcan Orhan boşandı mı, eski eşi Ümit Yılmaz kimdir?

Sanatçı Sevcan Orhan geçtiğimiz yıllarda boşandı. Eski eşi Ümit Yılmaz ise bağlama sanatçısıdır. İkili birlikte birçok konser etkinliğine imza atmıştır. Sevcan Orhan geçtiğimiz yıllarda Ümit Yılmaz’dan boşanmıştır.

saba tümer evli mi, sevgilisi kim

Yorumlar (2)
Turgut semerci 5 ay önce
Sesi çok güzel Hasan ile birbirlerine yakışmışlar gerçi Hasan biraz asabi biri geçinebilirlerse çok iyi
Büşra òzdemir 5 ay önce
Bu nedir hiç beğenmedim saç açık bırakamazsınız Günahdın saçınız katat Allah görüyor şu anda beğenmedim