Sosyete Şaban filmi nerede çekildi, Sosyete Şaban filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları kim, konusu ne?

Sosyete Şaban filminin çekildiği köy ve çiftliğin nerede olduğu ile filmin ne zaman, hangi yıl çekildiği, oyuncu kadrosu ve hikayesi ile oynadığı kanal ortaya çıktı.

TV - Magazin 26.05.2020, 16:32
Sosyete Şaban filmi nerede çekildi, Sosyete Şaban filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları kim, konusu ne?

TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşan Sosyete Şaban filminin çekildiği köy ve çiftliğin nerede olduğu, Sosyete Şaban filminin ne zaman ve hangi yıl çekildiği ile oyuncu kadrosu ve hikayesi merak ediliyor. Sosyete Şaban filmi nerede çekildi? Sosyete Şaban filmi kaç yılında çekildi? Sosyete Şaban filmi oyuncuları kim, konusu ne? Sorularına cevap aranıyor. Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu Kemal Sunal, Kartal Tibet ve İhsan Yüce’nin yazdığı, başrolde Kemal Sunal’ın oynadığı Sosyete Şaban filmi Cem Film Stüdyolarında hazırlandı. Müziklerini Cevat Sezer’in hazırladığı komedi ve dram filmi olan Sosyete Şaban filmi 95 dakika sürüyor. Renkli Yeşilçam filmlerinden olan Sosyete Şaban filminin detayları haberimizde yer alıyor.

SOSYETE ŞABAN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Sosyete Şaban filmi İstanbul’un kuzeyinde, Sarıyer ilçesi Büyükdere sırtlarında yer alan Bilezikçi Çiftliği’nde çekildi. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi içinde yer alan Bilezikçi Çiftliği hala film ve dizi çekimleri yapılmaya devam ediyor. Sosyal medyada ayrıca Sosyete Şaban filminin Bilici Çiftliği’nde çekildiği yönünde bilgiler de vardır.

SOSYETE ŞABAN FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Eğlenceli komedi filmi olan Sosyete Şaban filmi 1985 yılında çekildi. Birçok repliği hala dillere pelesenk olan film televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.

SOSYETE ŞABAN FİLMİ OYUNCULARI KİM?

Kemal Sunal (Şaban Ağa / Dilaver Bey)

Perihan Savaş (Peri)

Kenan Pars (Kadir)

Süleyman Turan (Ali)

İhsan Yüce (Kahya)

Sırrı Elitaş (Şehmuz)

Hayri Caner (Zülfü)

Reha Yurdakul (Numan)

Orhan Aydınbaş (Fransızca öğretmeni)

SOSYETE ŞABAN FİLMİ KONUSU NE?

Sosyete Şaban filminde köylü ve zengin olan Şaban Ağa, beşik kertmesi olan eğitimli bir kıza kendisini beğendiremez. Peri’nin babası ise paraya sıkışır ve evlilik neticesinde damadından borç alma imkanı ortaya çıkar. Peri babasının sözünü dinleyerek evlenir ve parayı alır ancak köyden kaçar. Gururu incinen Şaban ağa ise sosyetik ve nazik Dilaver beye dönüşür.

Yorumlar (0)