Survivor 2021 İsmail Balaban aslen nereli, kim, yaş, boyu, burcu, kardeşi, mesleği ne?

Survivor Ünlüler Takımı yarışmacısı İsmail Balaban aslen nereli, kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, hangi burç, ikizi kim ve ne iş yapıyor soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 25.06.2021, 20:06 25.06.2021, 20:21
Survivor 2021 İsmail Balaban aslen nereli, kim, yaş, boyu, burcu, kardeşi, mesleği ne?

Survivor 2021 Ünlüler Takımı yarışmacılarından olan İsmail Balaban’ın yaşamına dair detaylar merak ediliyor. Survivor 2021 İsmail Balaban aslen nereli, kim, yaş, boyu kaç? Survivor İsmail Balaban burcu ne, kardeşi kim, mesleği ne? Sorularının yanıtları araştırılıyor. Survivor 2021’e katılmadan önce sosyal medya hesabından bir duyuru yapan Balaban, hayatı boyunca bir çok hedefi olduğunu ve bu hedeflere ulaşmak için elinden geleni çabayı gösterdiğini yazdı. Gurur duyarak yaptığı ve öz kültürümüz, mirasımız, ata sporumuz olan yağlı güreşte çok güzel başarılar elde ettiğini ve hala en iyisi için çabaladığını kaydeden Balaban, dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle güreş müsabakalarından uzak kaldığını, ancak çalışmaktan, inanmaktan ve azminden hiçbir şey kaybetmediğini dile getirdi.

Bu süreçte her zaman kendisini görmek ve denemek istediği için Survivor yarışmasına katılma kararı aldığını yazan Balaban, yağlı güreşin daha geniş kitleler tarafından tanınması için Survivor’a katıldığını, değerli ve büyük bir camiayı temsil etmek için savaşacağından herkesin emin olmasını istedi. Survivor 2021’e etkili bir başlangıç yapan ve yarışmanın en dikkat çeken isimleri arasında yer alan İsmail Balaban’ın hayatı hakkında merak edilenlerin yanıtları ortaya çıktı.

Survivor 2021 İsmail Balaban kim?

Survivor 2021 yarışmacısı İsmail Balaban, 3 Eylül 1987 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde dünyaya geldi. Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi olan Balaban, Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda lisans eğitimine devam ediyor. Güreşe başladığı yıllarda ailesinin çiftçilik yaptığını kaydeden Balaban, çok fazla maddi imkanları bulunmadığını, zor zamanlar geçirdiklerini ve liseye gidemediğini kaydetti. Güreş sporuna başladıktan ve başarılar elde ettikten sonra açık liseyi bitirdiğini söyleyen Balaban, üniversiteden de mezun olduğunu kaydetti. Antalya’nın son yıllarda çıkardığı en önemli ve önde gelen başpehlivanları arasında bulunan Balaban, imkansızlıklara rağmen pes etmeyen ve başarıya koşan bir sporcu olarak dikkat çekiyor.

Survivor 2021 İsmail Balaban

Survivor 2021 İsmail Balaban aslen nereli?

Survivor 2021 Ünlüler Takımı yarışmacısı İsmail Balaban aslen Antalyalıdır. Antalya’nın Elmalı ilçesi Akçay Köyü’nde dünyaya gözlerini açan Balaban, Elmalı’da büyümüştür ve yaşamını Antalya’da sürdürmektedir. İsmail Balaban’ın annesi Gülsüm hanım, babası ise Hasan Bey’dir.

Survivor Aleyna Çalışkan

Survivor İsmail Balaban yaş kaç?

1987 doğumlu Survivor 2021 yarışmacısı İsmail Balaban’ın yaş 34’tür.

Survivor 2021 İsmail Balaban

Survivor İsmail Balaban kardeşi kimdir?

Survivor 2021 Ünlüler Takımı yarışmacısı İsmail Balaban’ın kardeşi ve ikizi Turan Balaban’dır. Turan Balaban’da kardeşi gibi güreşçidir. Akdeniz Üniversitesi’nden mezun olan Turan Balaban, ikizi İsmail Balaban ile birlikte yüksek lisans yapmaktadır.

Survivor İsmail Balaban boyu kaç?

Survivor 2021 Ünlüler Takımı yarışmacısı başpehlivan İsmail Balaban’ın boyu 1.80 cm’dir. İsmail Balaban, Survivor 2021’e katıldığında 98 kilodaydı.

Survivor 2021 İsmail Balaban

Survivor İsmail Balaban burcu ne?

3 Eylül doğumlu Survivor 2021 yarışmacısı İsmail Balaban’ın burcu Başaktır.

Survivor Hanzade Ofluoğlu

Survivor İsmail Balaban mesleği ne?

Survivor 2021 yarışmacısı İsmail Balaban’ın mesleği güreşçidir. Başpehlivan olan İsmail Balaban’ın Kırkpınar şampiyonlukları bulunmaktadır.

Survivor 2021 İsmail Balaban

İsmail Balaban’ın güreş kariyeri ve başarıları

  • 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
  • 2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2014 Kırkpınar ikinciliği
  • 2015 Kurtdereli ikincliği
  • 2016 Kurtdereli üçüncülüğü
  • 2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği
Yorumlar (0)