Tatlı Dillim filmi hangi köyde çekildi, nerede çekilmiştir, çekildiği yer, Tatlı Dillim filmi kaç yılında çekildi?

Yeşilçam filmlerinden Tatlı Dillim filminin nerede çekildiği, çekim yerleri, ne zaman ve hangi yıl çekildiği soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 27.06.2020, 14:10
Tatlı Dillim filmi hangi köyde çekildi, nerede çekilmiştir, çekildiği yer, Tatlı Dillim filmi kaç yılında çekildi?

Tatlı Dillim filmi hangi köyde çekildi? Tatlı Dillim filmi nerede çekilmiştir, çekildiği yer neresi? Tatlı Dillim filmi kaç yılında çekildi? Soruları cevaplandı. Kemal Sunal’ın oynadığı ilk sinema filmi olan, başrollerini Tarık Akan ile Filiz Akın’ın paylaştığı, oyuncu kadrosunda ayrıca Halit Akçatepe, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Hulusi Kentmen ve Münir Özkul’un da rol aldığı Tatlı Dillim filminin yönetmen ve yapımcısı Ertem Eğilmez’dir. Tatlı Dillim filminin merak edilen çekim notları haberimizde yer alıyor.

TATLI DİLLİM FİLMİ HANGİ KÖYDE ÇEKİLDİ?

Tatlı Dillim filmi köy çekimleri, İstanbul’un Arnavutköy ilçesine bağlı olan Boğazköy Köyü’nde çekildi. Filmin kırsal çekimleri ayrıca Bolu ilinin farklı noktalarında yapıldı.

TATLI FİLLİM FİLMİ NEREDE ÇEKİLMİŞTİR, ÇEKİLDİĞİ YER NERESİ?

Tatlı Dillim filmi İstanbul ve Bolu şehirlerinde çekilmiştir. Tatlı Dillim filminin çekildiği yer İstanbul’un Arnavutköy ilçesi ve Bolu’nun kırsal bölgeleri ile Koru Otel’dir.

TATLI DİLLİM FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın eğlenceli ve duygusal yapımlarından olan Tatlı Dillim filmi 1972 yılında çekildi. Film aynı yıl vizyona girdi ve gişede büyük bir başarı elde etti.

Yorumlar (0)
32°
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 05:27
Güneş 06:49
Öğle 13:11
İkindi 16:39
Akşam 19:23
Yatsı 20:39